Tavo LRT

2019.01.18 11:59

D. Gudzinevičiūtė: būsi saldus – praris, kartus – išspjaus

LRT.lt 2019.01.18 11:59

„Dar prieš penkerius metus Europos olimpiniame komitete nebuvo nė vienos moters, dabar Europoje yra 50 olimpinių komitetų, tik keturiuose jų prezidentės – moterys”, – tiksliai skaičiuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė LRT laidoje „Stilius”. Anot jos, su stereotipiniu mąstymu susidūrė ne tik siekdama prezidentės posto, bet ir kovodama dėl medalių. 

Jos stilius pakito sulig laimėtu prezidentės postu, o spintoje tik daugėja dalykinių kostiumėlių bei aukštakulnių. D. Gudzinevičiūtė pripažįsta, kad toks įvaizdis jai artimesnis nei buvęs sportinis. Tačiau grakščiai šmaikštaujanti valdininkė pastebi, jog dėl to yra ir keblumų.

„Apsiaunu batelius pusę aštuonių ir nusiaunu kartais irgi pusę aštuonių. Su jais reikia kažkaip išgyventi, dėl to pro batų lentyną retai ramiai praeinu”, – iš savo silpnybės juokiasi Daina, į moteriškumą žvelgianti ne tik iš spintos pozicijos. Ir dažniau ji skaičiuoja ne batus ar eilutes, bet esmingesnius dalykus.

Prie apdovanojimų pratusi čempionė didžiu laimėjimu laiko ir tai, kad dar viena moteris garsins Lietuvos vardą sporto viršūnių pasaulyje. Jos profesinę karjerą neseniai papildė svarbus pokytis. Sidnėjaus olimpinių žaidynių aukso medalininkė tapo ir Tarptautinio olimpinio komiteto nare. Dabar D. Gudzinevičiūtė dalyvauja sprendžiant pasaulio olimpinio judėjimo reikalus.

Laidos kūrėjų nuotr.

Šešerius metus nacionaliniam olimpiniam komitetui vadovaujanti šaulė, olimpinė čempionė su stereotipiniu mąstymu, kad sporto pasaulyje karaliauti gali tik vyrai, susidūrė ne sykį. Sako, tai jautusi ir kovodama dėl medalių išskirtinai vyriška laikomoje srityje, ir siekdama Olimpinio komiteto prezidentės posto: „Kai siekiau prezidentės posto, mano konkurentą kai kurie palaikė tik dėl to, kad jis vyras ir tai sakė garsiai. Nes kolega čempionas visą laiką buvo didesnis čempionas. Tas juntama ir dabar, išvažiavus į tarptautinius renginius.”

Daina prisimena vieną pirmųjų komandiruočių į Azerbaidžaną, įvykusią dar prezidentavimo pradžioje: „Buvo jų Olimpinio komiteto jubiliejus, didelė sueiga ir per vieną vakarienę vietos Olimpinio prezidento žmona sako – merginos, ateikit pas mus, ten vyrai apie reikalus pasikalbės! Na tada man akys atsivėrė.”

Olimpiniam komitetui vadovaujanti moteris sporto pasaulyje dar nėra įprastas  reiškinys, todėl komiškų situacijų, kurios jau nutiko Dainos karjeroje, buvo ne viena.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Kai pradėjome važinėti su generaliniu sekretoriumi, kuris yra stotingas vyras, visiems iškart būdavo aišku, kas yra prezidentas. Pirmiausia su juo pasisveikindavo, į jį kreipdavosi, netgi svarbius dokumentus jam pasirašyti padėdavo ant stalo”, – prisimena Daina Gudzinevičiūtė.

Tiesmukumu garsėjanti sportininkė juokiasi, kad tapusi valdininke mokėsi ir valdyti savo aštrų liežuvį: „Yra sena tiesa: saldus būsi – praris, per kartus – išspjaus. Ir kažkaip turi laviruoti.”

Kuo pradėjo ir kuo dabar gyvena Daina Gudzinevičiūtė – šeštadienio vakarą 19.30 val. „Stiliuje” per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Vedėja Violeta Baublienė.