Tavo LRT

2019.01.17 11:50

Rinkimai per LRT: specialieji projektai ir debatai, kuriuos ves N. Pumprickaitė ir E. Jakilaitis

LRT.lt 2019.01.17 11:50

2019-ieji Lietuvoje – rinkimų metai, nulemsiantys šalies gyvenimo kokybę ne vieneriems metams į priekį. Kaip geriausiai nušviesti rinkimus ir surengti jiems skirtus debatus, kandidatų pristatymus ir tiesiogines transliacijas, jau dabar planuoja LRT programų ir turinio kūrėjai, nusiteikę rinkimų laidas padaryti kokybiškiausiomis ir žiūrimiausiomis Lietuvoje.

„Deramai nušviesti rinkimus – vienas svarbiausių nacionalinio transliuotojo uždavinių šiais metais. Į rinkimų transliacijų tinklelio sudarymą ir pasirengimą debatams, specialioms laidoms jau dabar metame rimtas pajėgas. Mūsų tikslas – kad visi, ieškantys objektyviausios, patikimiausios informacijos apie rinkimus jungtųsi LRT kanalus – radijo, televizijos ir interneto“, – aiškina LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

E. Blaževič/LRT nuotr.

LRT portalas rengia specialų medijų raštingumo projektą, kurio metu portale, radijuje ir televizijoje bus kalbama apie juodąsias rinkimų technologijas bei skatinamas rinkėjų kritinis mąstymas. Projektas bus vykdomas bendradarbiaujant su Baltijos šalių žurnalistinio meistriškumo centru ir žiniasklaidos vystymo organizacija „Internews“.

„Skaitytojams pateiksime patarimų, kaip atpažinti juodąsias technologijas, kalbėsime apie manipuliavimo rinkėjų nuomone atvejus Lietuvos ir pasaulio istorijoje, analizuosime įsimintiniausias ir paveikiausias rinkimų kampanijas“, – pasakoja LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Taip pat, pasak M. Jackevičiaus, portalas plačiai nušvies prezidento rinkimų debatus bei atskleis įvairias kandidatų į šalies vadovus puses.

J. Auškelio/LRT nuotr.

Prieš savivaldybių rinkimus LRT.lt padės įsigilinti į didžiųjų miestų problemas – tam rengiamas specialių publikacijų ciklas.

Debatai ir kandidatų pristatymai bus transliuojami visose LRT platformose. Pirmieji kovo 3 d. vyks savivaldybių rinkimai. Partijų ar visuomeninių rinkimų komitetų sąrašų lyderiai prisistatys LRT.lt. Savivaldos rinkimų sąrašų atstovų ir kandidatų į merus filmuotus pasisakymus nuo vasario 18 d. bus galima rasti specialiame portalo LRT.lt puslapyje.

Savivaldos rinkimams skirtų laidų ciklą rengia LRT RADIJAS. Vasario mėnesį „Aktualijų studijos“ (darbo dienomis 9 val.) laidose bus diskutuojama apie tai, kas yra visuomeniniai rinkimų komitetai, savivalda apskritai, kiek svarbus pilietinis aktyvumas jų metu, pateikiami gerieji užsienio savivaldos pavyzdžiai. Po pirmojo rinkimų turo LRT RADIJO aktualijų laida „10–12”  tiesiogiai transliuos specialias laidas iš didžiųjų Lietuvos miestų bibliotekų.

Prezidento rinkimams LRT RADIJAS rengs laidas apie kandidatus, eteryje vyks kandidatų į prezidentus debatai.

Ypač laukiami yra prezidento rinkimų debatai, kuriuos transliuos LRT TELEVIZIJA. Šiemet juos pasikeisdami ves Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis.

„Rinkimai Lietuvoje turbūt sunkiai įsivaizduojami be nacionalinio transliuotojo, nesvarbu ar tai kandidatų debatai, ar naktis, kai laukiame rezultatų, todėl darbas tokiose laidose – didelė atsakomybė, reikalaujanti maksimalaus susikaupimo. Vedėjas – tik labiausiai matoma tokių transliacijų dalis, labai didele dalimi jo sėkmė priklauso nuo visos komandos, kuri dažnai lieka „už kadro“, darbo“, – sako N. Pumprickaitė.

LRT profesionalų komanda atsakingai rengiasi debatams, specialiems tiesioginiams reportažams iš daugelio rinkimams svarbių vietų ir rinkimų rezultatų laukimo naktims, kurių bus net keturios: du savivaldos turai (kovo 3 ir 17 d.), pirmas Prezidento rinkimų turas (gegužės 12 d.), Europos parlamento rinkimai ir antras Prezidento rinkimų turas (gegužės 26 d.). Lemtingo tautos sprendimo laukimas neprailgs stebint specialias N. Pumprickaitės ir E. Jakilaičio vedamas Prezidento rinkimų naktų transliacijas.

„Šie metai tikrai išskirtiniai – rinkimai, referendumai, augantis politinis karštis bei visuomenės susidomėjimas viešais reikalais. Daugybės metų patirtis liudija, kad šalyje vykstant svarbiems įvykiams, visuomenė pirmiausiai renkasi LRT. Nuoširdžiai apsidžiaugiau sulaukęs LRT pasiūlymo vesti didžiąją dalį rinkimų laidų“, – kalba E. Jakilaitis.

Šiemet LRT pasiūlys dar niekada Lietuvoje nematytų prezidentinių debatų formatų, kai klausimus kandidatams užduos sociologų atrinkti neapsisprendę rinkėjai. „Ir ne tik tai – rinkimų naktimis LRT keliaus ne vien po skirtingus miestus ar kandidatų štabus, bet ir išeis į viešas erdves, kur visuomenė galės kartu su LRT laukti rinkimų rezultatų ir betarpiškai klausytis politinių įžvalgų ir komentarų. LRT kelia sau aukštus tikslus ir džiaugiuosi, kad mums pakeliui“, – tikina žurnalistas.