Tavo LRT

2019.01.15 12:38

Prasidėjo KLIPVID balsavimas – rinkite geriausią lietuvišką vaizdo klipą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.15 12:38

Šiandien prasidėjo oficialus KLIPVID balsavimas, kuriame žmonės gali išrinkti savo favoritą iš visų paraiškas pateikusių dalyvių, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako LRT vyriausioji projektų vadovė Martina Račkauskaitė. Balsuoti galima iki vasario 12 dienos, o užsukti reikia į http://klipvid.lrt.lt/.

KLIPVID vyksta šeštąjį kartą. Anot M. Račkauskaitės, šis – šiek tiek išskirtinis.

„Anketas užpildė daugiau nei 180 dalyvių, o į balsavimo etapą pateko 160 klipų. Tai visų šešerių metų KLIPVID rekordas, nes dar niekada nebuvome sulaukę tokio gausaus dalyvių skaičiaus. Tai – labai džiugina, nes konkursas žmonėms patinka, jie noriai ir aktyviai dalyvauja“, – dalijasi ji.

Šiais metais dalyviai registruoja ir po kelis vaizdo klipus. „Vienas pretendentas užregistravo 7, kiti – 4–5, treti ir po vieną“, – išduoda vyr. projektų vadovė.

„Pastebėjome, kad klipuose daug šviesos efektų, nemažai nespalvotų, animacinių. Tendencijos skirtingos, bet tai džiugina. Kiekvienas ras kažką savo skoniui. Taip pat kai kurie klipai filmuoti ir iš paukščio skrydžio“, – pasakoja M. Račkauskaitė.

Šie metai ypatingi ir tuo, kad konkurse KLIPVID atsirado daugiau nominacijų.

„Šiais metais pasikeitė nominacijos – turime ne tik geriausią metų klipą bei režisierių, bet ir geriausią koncepciją, kinematografiją. Iš anksčiau likusi publikos simpatija. Kalbant apie vertinimą, portalo lankytojai gali balsuoti tik už publikos simpatiją, o kitas kategorijas vertina komisija. Tiesa, klipus vertinsime pagal tai, ką dalyviai nurodė paraiškoje – jie galėjo pasirinkti, kokioje nominacijoje nori būti vertinami“, – aptaria M. Račkauskaitė.

Be to, priduria ji, atskleisti, kurie komisijos nariai vertins nominacijas, dar anksti: „Vengiame nesklandumų. Tačiau vaizdo klipus tikrai vertins profesionalai.“ Už vieną vaizdo klipą galima balsuoti vieną kartą, bet savo tašką galima atiduoti visiems 160 vaizdo įrašų.

Balsuoti galima puslapyje http://klipvid.lrt.lt/ iki vasario 12 dienos. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai, kurių fondas – 7 500 eurų. Apdovanojimai vasario 21 dieną bus transliuojami per LRT PLIUS iš Knygų mugės „Muzikos salės“.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.