Naujienų srautas

Tavo LRT2019.01.11 17:25

Laisvės gynėjų dienai paminėti – speciali LRT programa

LRT.lt 2019.01.11 17:25

Lietuvai minint 28-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines, visuomeninis transliuotojas parengė specialią Laisvės gynėjų dienai skirtą programą.

SAUSIO 12 D.

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt kviečiame žiūrėti:

18.00 val. Atminimo laužų uždegimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje. Tiesioginė transliacija.

21.00 val. TV tiltas su Kijevu ir paramos Ukrainai koncertas „Kartu iki pergalės“. Tiesioginė transliacija iš LRT Didžiosios studijos. Vedėjai – Eglė Daugėlaitė ir Giedrius Masalskis.

Per LRT PLIUS ir LRT.lt:

21.00 val. Koncertas „In memoriam“. Transliacija iš Šv. Jonų bažnyčios.

SAUSIO 13 D.

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt:

10.00 val. Iškilmingas minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.; ir per LRT RADIJĄ).

12.00 val. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje. Tiesioginė transliacija (su vertimu į gestų k.; ir per LRT RADIJĄ).

16.00 val. Istorijos detektyvai. Speciali laida, apžvelgianti Lietuvos kovą už laisvę XX amžiuje. Ved. Virginijus Savukynas.

21.00 val. Neužmiršti. Dokumentinis filmas apie Laisvės gynėją Apolinarą Povilaitį. Aut. Aistė Stonytė, Audrius Stonys, Česlovas Stonys. 2019 m. Premjera.

LRT RADIJAS sausio 13 d. 14.05 val. kviečia klausytis specialios radijo dokumentikos, skirtos 1991-ųjų Sausio įvykiams.

Per LRT PLIUS ir LRT.lt:

13.00 val. Šv. Mišių tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros (ir per LRT KLASIKĄ).

18.40 val. Dokumentinė apybraiža „Sausio mūšis. Lietuvos radijas ir televizija 1991 01 13“. Aut. Virginija Motiejūnienė, Juozas Sabolius.

Specialias medžiagas Laisvės gynėjų dienai parengė portalas LRT.lt. Kviečiame skaityti interviu su pirmuoju atkurtos Lietuvos policijos komisaru Petru Liubertu, kuris policijai (tuomet dar vadintai milicija) vadovavo Sausio 13-osios įvykių metu (interviu galima rasti čia). Kitame interviu, pasirodysiančiame jau rytoj, sausio 12 d., LRT fotografas Paulius Lileikis pasakos apie fotožurnalisto darbo užkulisius lemtingomis 1991-ųjų Sausio dienomis.

Taip pat sukurtas specialus vaizdo reportažas, kuriame prisiminimais apie tragiškus įvykius dalysis kruvinąją naktį Lietuvos radijuje ir televizijoje buvę darbuotojai. Bernadeta Lukošiūtė ir Zinaida Sesickienė dirbo radijuje, o Audrius Matonis – lauke. LRT muziejaus vadybininkė Raimonda Impolevičienė LRT.lt skaitytojams ir žiūrovams parodys LRT pastate likusias šūvių žymes, langą, pro kurį veržėsi desantininkai, taip pat ir stiklą, per kurį kareiviai bandė įsiveržti į televizijos studiją. Joje tuo metu dirbo žurnalistė Eglė Bučelytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi