Tavo LRT

2019.01.09 18:31

Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ tęsiasi: maršrutą teks keisti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.01.09 18:31

Nors Egiptas ekspediciją ir pristabdė, „kovinės dvasios“ tikrai nenumalšino. Antanui Poškai čia raudonųjų kilimų netiesė, tad ir mes nesitikime, kad toliau bus lengva, portalui LRT.lt sako žurnalistas Rimas Bružas. Jis su bičiuliu Aurimu Mockumi leidosi į ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtą 90-osioms A. Poškos kelionės į Indiją metinėms paminėti.

Besibaigiant spaliui, uostamiestyje kelionę „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ pradėję motociklininkai per pirmus du ekspedicijos mėnesius įveikė daugiau nei pusę numatyto maršruto, keliavo per Karaliaučiaus sritį, Lenkiją, Vokietiją, Čekiją, Austriją, Vengriją, Bulgariją ir Graikiją, kur buvo porai dienų atsisveikinę su motociklu, iš Atėnų „Piraeus“ uosto keltu išplukdytu į Egiptą.

Neplanuotai užtrukus Egipte, kai kuriuos dokumentus teko tvarkyti iš naujo – baigėsi vizų galiojimas ir egiptietiški laikinieji tranzito numeriai, kurių be galiojančios vizos pratęsti negalima. Kadangi visa tai užima nemažai laiko, R. Bružas ir A. Mockus turėjo trumpam pristabdyti kelionę ir galėjo sugrįžti į Lietuvą bei šventes sutikti su artimaisiais. Kol keliautojai buvo Lietuvoje, motociklas buvo paliktas Kaire.

„Nors Egiptas ekspediciją ir pristabdė, „kovinės dvasios“ tikrai nenumalšino. A. Poškai čia taip pat niekas raudonųjų kilimų netiesė, tad ir mes nesitikime, kad toliau bus lengva.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Antra vertus, juk ekspedicija – ne Dakaras, ne rezultatui važiuojame. Smagu, kad antrasis ekspedicijos etapas sutapo su Dakaro raliu, kuriame dažnas akcentuoja ne vietą, bet finišo arba tikslo pasiekimą“, – portalui LRT.lt sako R. Bružas.  

Prieš kelias dienas sugrįžę į Egiptą keliautojai čia tikisi užtrukti kiek įmanoma trumpiau – tiek, kiek prireiks užbaigti formalumus, o savaitės pabaigoje planuoja pasiekti Dahabą Sinajaus pusiasalyje.

Dar prieš išvykdamas R. Bružas teigė, kad Europoje laukia palyginti lengvas pasivažinėjimas, o už jos ribų prasideda įdomybės, ypač pasiekus Egiptą.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Tokioms įžvalgoms nereikia jokios pranašystės dovanos. Egiptą aplenkia 98 proc. keliautojų motociklais. Būtent dėl itin nepatogios (motociklininkams netgi priešiškos) tvarkos ir gigantiškos biurokratinės sistemos.

Norint gauti kokį nors elementarų raštą, kokį pas mus galima užpildyti internetu per 5 minutes, ten galima užtrukti ir pora dienų. Tai degina nervus ir biudžetą, nes tų raštų reikia keliolikos. Tačiau neturime pasirinkimo, A.Poška čia buvo ir Egiptui skyrė vieną knygą iš aštuonių, todėl privalome įveikti visus sunkumus“, – ryžto nestokoja R. Bružas.

Jo teigimu,  jei ne Lietuvos Respublikos ambasada Egipte, labai tikėtina, kad čia kelionė galėtų ir baigtis arba reikėtų keisti trajektorijas. Žurnalistas pasakoja, kad Kaire jų laukė ir dar viena „dovana“ – jau aišku, kad dėl situacijos Sirijoje ten patekti nebeliko vilčių: „Teks laivu iš Izraelio keltis į Turkiją, o tai labai brangus „malonumas“, kurio mūsų planuose nebuvo, bet nieko nepadarysi. Iš Turkijos, kur, grįždamas namo, lankėsi ir A.Poška, važiuosime į Iraną, aplenkdami Siriją ir Iraką.“

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Keliautojai jau yra nuvažiavę beveik devynis tūkstančius kilometrų, liko dar apie keturis tūkstančius.

„Motociklas namo keliaus iš Dubajaus, o mes Indijoje keliausime nuomotais motociklais. Tiesa, jau nuo Teherano važiuosime vadinamąją ekstra mylią, nes A.Poškos kelionė motociklu ten baigėsi jam susirgus maliarija ir ilgam atgulus Teherano ligoninėje.

Į Indiją jis pateko jau kitomis transporto priemonėmis. Tad šia prasme, mums liko nebe daug kelio“, – sako R. Bružas.

Aurimas Mockus ir Rimas Bružas leidosi į kelionę motociklu „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Ši ekspedicija skirta legendinės Antano Poškos kelionės motociklu į Indiją 90 metų jubiliejui paminėti. Daugiau naujienų apie ekspediciją – LRT.lt portale ir LRT paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.