Tavo LRT

2019.01.09 12:31

Rengiamasi LRT.lt atnaujinimui: nauji projektai, patogumas ir aiškūs kriterijai

Atsinaujinęs LRT.lt portalas bus patogus ir gražus, atspindintis pasaulines tendencijas, o lankytojai jame galės rasti visą informacijos lobyną, sukuriamą visose trijose LRT platformose. Taip LRT TELEVIZIJAI sako naujasis LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius. Anot jo, kasdien LRT gimsta daugybė profesionalios medžiagos: „Esame absoliutūs lyderiai visoje Lietuvoje. Tikimės, kad tai bus galima pateikti sklandžiai ir patogiai, kad žmonės su LRT.lt pradėtų ne tik rytą, bet ir baigtų vakarą.“  

– Mindaugai, ant jūsų pečių gula didelė atsakomybė – tapote LRT.lt vyriausiuoju redaktoriumi. Norisi pacituoti LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, sakiusią, kad „vidinė rotacija suteikia papildomų galimybių LRT atsinaujinti, o darbuotojams – toliau augti“. Ar tas augimas jums svarbus?

 – Taip, svarbus, bet kaip ir rašiau savo „Facebook“ paskyroje, niekuomet nesiekiau postų. Man patiko dirbti žurnalisto darbą ir žinau, kad po šio etapo taip pat mielai grįšiu prie to paties. Tapti žurnalistu buvo mano svajonė nuo 6 klasės, visuomet džiaugiausi dirbdamas, kalbėdamas su paprastais žmonėmis, valstybės pareigūnais, įvairiais specialistais.

Iššūkis vadovauti LRT.lt didžiulis, tai ir atsakomybė pieš žmonės, kurie manimi pasitikėjo, ir prieš visą Lietuvą, LRT.lt skaitytojus, taip pat žiūrovus ir klausytojus, nes portale galima ne tik skaityti.

– Rengiamasi LRT.lt pokyčiams. Ko gero, jų laukia ir kuriantys turinį, ir jį vartojantys. Kokie pokyčiai LRT.lt numatomi?

– Tikimės, kad jau sausio pabaigoje startuos naujas portalo dizainas, LRT.lt bus švarus, gražus, patogus, atspindės pasaulines tendencijas, jame bus patogu skaityti, žiūrėti nuotraukas, bus integruotas radijas ir televizija. Turime LRT mediateką, bet vis sulaukiame skundų, kai žmonės ko nors neranda ar įrašai stringa. Tikimės, kad techninės problemos tikrai išsispręs ir mediateka naudotis bus malonu.

Portale stengsimės pateikti visą informacijos lobyną, kurį sukuria LRT – tiek, televizijoje, tiek radijuje, tie portale kasdien gimsta daugybė medžiagų, mes absoliutūs lyderiai visoje Lietuvoje. Tikimės, kad tai bus galima pateikti sklandžiai ir patogiai, kad žmonės su LRT.lt pradėtų ne tik rytą, bet ir baigtų vakarą.

– Kokią portalo viziją matote pats?

– Noriu, kad tai būtų rimtas, solidus portalas. Žmonės mus mėgsta būtent dėl svarbios informacijos atrinkimo. Nesiekiame užgrūsti portalo naujienų srautu. Deja, kai pradedi kelti naujienas į, pavyzdžiui, rubriką „Lietuvoje“, po pietų kai kurios iš jų pasimiršta, nes paprasčiausiai netelpa. Žmonės skundžiasi, kad jei įsijungi LRT.lt popiet, neberandi svarbių žinių. Labai stengsimės, kad atsinaujinęs portalas leistų žmonėms jausti dienos pulsą.

Žinoma, turime aiškius kriterijus, kuriuos mums iškelia vien darbas LRT. Tai žurnalistinė etika, atsakomybė prieš žiūrovus, rimtumas, vertybių puoselėjimas ir atspindėjimas to, kuo didžiuojasi visa valstybė.

– Tikiu, kad jau pradėjote pirmuosius savo darbus. Kokie jie?

– Šiuo metu gyvename pasiruošimu naujam startui, kuriami turinio projektai, kad galėtume nustebinti ir pamaloninti skaitytojus. Žinoma, svarbus komandos formavimas, turime galimybę pasamdyti naujų žmonių.

Džiaugiuosi, kad LRT.lt sporto skyrius pasipildė žinomu žurnalistu, prisijungė Paulius Cubera. Tikimės, kad sportas portale bus patrauklus ir įdomus. Tiesą pasakius, sunkiausia rasti kultūros žurnalistą – norisi, kad žmogus būtų ne tik patyręs ir profesionalus, bet ir žinotų, kaip atrodo darbas portale. Viena rašyti į laikraštį ir žurnalą, kita portale, nes medžiagos pateikimas ir kiekiai ganėtinai skiriasi. Kol kas turime vieną su kultūra dirbantį žmogų, tad ieškome dar vieno, kuris padėtų atspindėti tai, kas vyksta Lietuvos teatre, mene, muzikoje, kine. Žinoma, stengiuosi formuoti verslo ir politikos skyrius, kaip ir kitas sritis. Verslas, politika, kultūra ir sportas bus tie banginiai, ant kurių laikysis LRT.lt.

– Jūsų vedamas laidas LRT RADIJUJE klausytojai tikrai spėjo pamilti. Ar tapus LRT.lt vyriausiuoju redaktoriumi neapleisite radijo?

– Pasilieku vesti laidą „LRT Aktualijų studija“. Deja, laidos „10–12“ teks atsisakyti, nes krūvis tikrai didelis, nesinori blaškyti. Ateiti į radiją ir vesti valandos trukmės laidą man buvo iššūkis. Tačiau manau, kad priėmiau jį ir įgyvendinau sėkmingai, bent jau taip galima suprasti iš klausytojų vertinimų.

Parengė Virginija Sližauskaitė.