Tavo LRT

2019.01.08 17:24

Lietuvio operatoriaus užsakovai – „Netflix“, „National Geographic“ ir BBC

LRT.lt2019.01.08 17:24

Jei internete jūsų akį patraukė Dubajaus vaizdai iš paukščio skrydžio – nemaža tikimybė, jog juos nufilmavo lietuvis, LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ herojus Matas Jankauskas. Nors jam tik 23 metai, jaunas vaikinas yra tikras bepilotės skraidyklės, vadinamos dronu, profesionalas. Dėl išskirtinio M. Jankausko talento prieš keletą mėnesių jis gavo ypatingą pasiūlymą – persikelti gyventi ir dirbti į Dubajų.

M. Jankausko užfiksuoti vaizdai keliauja į muzikinius klipus, komercines reklamas ir net į filmus bei serialus. Taip dailiai parodyti Dubajų iš paukščio skrydžio sugeba ne kiekvienas, štai kodėl lietuvis šiame mieste toks gerbiamas ir reikalingas. „Mano darbas yra valdyti bepilotį orlaivį, ant kurio dažniausiai yra prikabinta kino kamera“, – antradienio vakarą sakys M. Jankauskas, savo veiklą praminęs „ateities darbu ateities mieste“.

Bepiločių skraidyklių pilotu šis vaikinas tapo visiškai atsitiktinai. Savo svajonių profesiją atrado dar būdamas 15-os, tiesiog žaisdamas: „Man tėtis padovanojo lėktuvėlį, valdomą nuotoliniu būdu. Tuo metu jau buvo pasirodęs pirmasis „GoPro“ kameros modelis. Aš uždėjau kamerą ant to lėktuvėlio, jį paskraidinau ir paskui peržiūrėjome gautą medžiagą.“ Pamatęs vaizdus, M. Jankausko tėtis pasiūlė sūnui iš šio įrenginio užsidirbti.

Laidos kūrėjų nuotr.

Floridoje tuo metu gyvenęs jaunas vaikinas pradėjo fotografuoti parduodamus nekilnojamo turto objektus iš paukščio skrydžio, už nedidelį mokestį nuotraukas pardavinėjo agentūroms. Nors galėjo sėkmingai tęsti karjerą Amerikoje, vis dėlto M. Jankauskas pasirinko grįžti dirbti į Lietuvą. Jis sako pajutęs, kad čia daugiau galimybių parodyti savo gebėjimus. Keletą metus padirbėjęs Vilniuje, čia jis iškart tapo žinomas kino ir reklamos srityse.

M. Jankauskas šiandien gali pasigirti įspūdingu klientų sąrašu: „Esame dirbę su „Netflix“, NBC, HBO, „National Geographic“. Mūsų darbai buvo parodyti per BBC, – pasididžiavimo laidoje „(Ne)emigrantai“ neslėps jaunas profesionalas. – Galiu sakyti, kad mūsų standartas pagaliau pakilo.“

Visa M. Jankausko istorija, įrodanti, kad Lietuva yra tiesus kelias į tarptautinę karjerą, – jau šį antradienio vakarą 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt