Naujienų srautas

Tavo LRT2019.01.04 15:17

Ketvirtadienio vakarą protmūšių entuziastus džiugino antrasis LRT „Prototo“ žaidimas

LRT.lt 2019.01.04 15:17

Antrasis LRT „Prototo“ žaidimas ketvirtadienio vakarą pritraukė dar daugiau norinčiųjų pasitikrinti savo žinias. Praėjusio vakaro žaidimą buvo galima stebėti ne tik programėlėje, bet ir tiesiogiai LRT.lt „Facebooko“ paskyroje. Šį kartą viktorinoje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. dalyvių, o iki finalinio klausimo žaisti liko penki. Deja, tačiau antrasis žaidimas neapsiėjo ir be didelių techninių trikdžių.

Neabejojame, kad į pirmuosius klausimus būtų puikiai pavykę atsakyti visiems dalyviams, tačiau dėl ryšio sutrikimų beveik pusė dalyvių paliko žaidimą po pirmojo, o vėliau ir po trečiojo klausimo. „Prototo“ vedėjas pirmuosius klausimus uždavė šiuos: Kurio gyvūno metai bus 2019-ieji pagal kinų horoskopą? Olimpo dievų maistas, teikęs jiems amžinąjį gyvenimą ir jaunystę? Kiek daugiausia taškų vienu metu galima pelnyti žaidžiant smiginį?

Viktorinai įpusėjus klausimai tapo vis sunkesni: Karščiausia saulės sistemos planeta? „Dieviškojoje komedijoje“ Dantė keliauja per devynis pragaro ratus, o kas jį lydi? Kuria raide fizikoje žymima elektrinė varža? Seniausiai iškilusi Lietuvos bažnyčia?

Paskutinis, finalinis klausimas, kurį pasiekė net penki žaidėjai, skambėjo taip: Adomas Mickevičius savo poemoje „Ponas Tadas“ mini Lietuvišką patiekalą arkasą, kas tai? Keturi iš penkių finalininkų pasirinko atsakymą „kepta jautiena“ ir tik viena žaidėja atsakė teisingai – ji pasirinko atsakymą „sūrio desertas“.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Antrojo LRT „Prototo“ žaidimo nugalėtoja Gabrielė sako, jog programėlę parsisiuntė prieš pat žaidimą. „Draugas buvo parsisiuntęs seniau ir prisiminė, kad turėtų vykti žaidimas. Pakvietė ir mane parsisiųsti, tad aš prieš pat žaidimą ir parsisiunčiau. Praeitą kartą nežaidžiau, nes nežinojau“, – pasakoja ji.

Gabrielė žaidė kartu su jaunesniu broliu ir teigia, kad nugalėti visiškai nesitikėjo: „Laimėti nesitikėjau net kai priėjau paskutinį klausimą, galvojau, kad čia jau tikriausiai nepasiseks. Spėjau, bet pasisekė atsakyti teisingai ir į paskutinį klausimą.“

Išmaniojo telefono „iPhone XS“ laimėtoja sako, kad laimėtas prizas labai nudžiugino. „Vos galiu ramiai stovėti!“ – džiaugiasi mergina.

Taip aktyviai žaisti viktorinoje jai dar neteko, tačiau laimėtoja dažnai žiūri LRT TELEVIZIJOS laidą „Auksinis protas“, jai labai patinka tokio tipo laidos.

Paklausta, kaip vertina viktorinoje pateiktus klausimus, Gabrielė įsitikinusi, kad visi klausimai – tinkamo sudėtingumo: „Nemanau, kad klausimai per sunkūs, kai kuriuos tikrai spėjome ir stengėmės atsirinkti, kuris atsakymas teisingas, bet nemanau, kad turėtų būti lengvesni.“

LRT nuotr.

Dėl ryšio ir transliacijos trikdžių dauguma žaidėjų neteko galimybės dalyvauti žaidime jau po pirmųjų klausimų. Organizatoriai atsiprašo dalyvių, žada sutvarkyti techninius nesklandumus ir surengti papildomą žaidimą sausio 31 d.

„Prototo“ – pirmoji Lietuvoje tiesioginė interaktyvi viktorina, skirta išmaniųjų įrenginių naudotojams. Dalyviai, teisingai atsakę į visus 12 klausimų, tampa pretendentais laimėti išmanųjį telefoną „iPhone XS“. Kiekvieno žaidimo nugalėtojas, jei į visus klausimus atsako daugiau nei vienas žaidėjas, burtais renkamas tą patį vakarą.

Sveikiname antrąją LRT „Prototo“ žaidimo laimėtoją Gabrielę!

Kitas žaidimas po savaitės – sausio 10 d. 20.40 val. jūsų išmaniuosiuose telefonuose!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą