Tavo LRT

2019.01.03 17:00

„Ką po darbo?“ I. Andriukevičius: kadaise norėjau būti profesionalus akordeonistas

„Vieni mėgsta žaisti „PlayStation“, „Xbox“ ar dar kažkuo, o man patinka groti su instrumentais“, – apie savo laisvalaikį kalbą LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Ignas Andriukevičius. Anot jo, kadaise rimtai svarstė grojimą akordeonu paversti profesionalia veikla, tačiau kelias nuvedė kita kryptimi.

LRT TELEVIZIJOS žurnalistas I. Andriukevičius tikina, kad nesvarbu, kur bebūtų – namuose ar ne, jis visuomet randa, kuo užsiimti.

„Kai grįžtu po darbo ir nieko nesu suplanavęs ne namuose, tokiu atveju veiklos randu ir čia. Turiu įvairiausių instrumentų, kuriais mėgstu groti. Man patinka ir mokytis jais groti. Ne visais labai gerai tai darau, bet mokausi“, – dalijasi žurnalistas.

Viešėdamas Kinijoje, I. Andriukevičius nusipirko dar vieną įdomų instrumentą, nors jo pavadinimo ir nežino: „Prisipažinsiu, nelabai žinau, kaip jis vadinasi, bet atrodo egzotiškai, todėl jį nusipirkau. Šiaip save galėčiau pavadinti kolekcionieriumi. Man patinka žinoti, kad aš turiu įvairiausių instrumentų, kuriais kartas nuo karto užsinorėjus galiu pagroti.“

P. Lileikio/LRT nuotr.

Tiesa, be noro groto, LRT TELEVIZIJOS žurnalistas tikina, kad instrumentai jį domina ir dėl savo sudėties.

„Smagiausia žinoti, kaip muzikos instrumentas yra sukurtas ir koks jo veikimo principas. Rezonansinė dėžė, stygos. Man yra labai įdomu. Todėl tų instrumentų ir turiu keletą bei įvairių rūšių“, – kalba jis.

Anot I. Andriukevičiaus, buvo laikas, kai mąstė tapti profesionaliu akordeonistu, tačiau keliai atvedė į žiniasklaidą.

„Mano turimas akordeonas senas, bet vis dar puikiai groja. Tik, deja, aš nebe taip puikiai. Kadaise maniau tai daryti netgi profesionaliai, bet gyvenimas nuvedė kita linkme – labiau žurnalistine kryptimi.

Dabar aš į jį pasižiūriu, gražiai užkloju patale. Šiek tiek pagroju. Kad akordeonas nesijaustų toks vienišas, nusipirkau ir tokią mažąją akordeono sesę – melodiką“, – sako žurnalistas.

Be to, priduria jis, kiekvienas renkasi savus pomėgius: „Vieni mėgsta žaisti „PlayStation“, „Xbox“ ar dar kažkuo, o man patinka groti su instrumentais. Pagrojęs su vienu, bėgu prie kito ir man taip padeda atsipalaiduoti.“

Pasak I. Andriukevičiaus, iš Italijos kaip dovaną draugams parvežė būgnelį, tačiau galiausiai neatidavė, o pasiliko sau.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Daugiau – vaizdo įraše.