Tavo LRT

2018.12.30 19:30

Italų filme „Ana Karenina“ – Vilniaus vaizdai ir lietuvių aktoriai

LRT.lt 2018.12.30 19:30

Vilniaus geležinkelio stotis, Vileišių rūmai, Lukiškių aikštė ir kiti sostinės vaizdai šmėžuoja prieš kelerius metus italų kurtame filme „Ana Karenina“. Pagal Levo Tolstojaus romano motyvus kurtoje dramoje epizodinius vaidmenis sukūrė ir lietuvių aktoriai.

2013 metais režisierius Christianas Duguay pastatytoje kino juostoje „Ana Karenina“ pagrindinius vaidmenis atlieka Vittoria Puccini, Santiago Cabrera, Benjaminas Sadleris, Angela Molina. Filmo komandoje dirbo ir lietuvių aktoriai: Gediminas Storpirštis, Dainius Jankauskas, Donatas Šimukauskas, Karina Stungytė, Kęstutis Macijauskas ir kiti. 

Drama kurta Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje. Filme gausu Vilniaus vaizdų: Lukiškių aikštė, Šv. Nikolajaus cerkvė, Vilniaus geležinkelio stotis, Vileišių rūmai, Dominikonų gatvė ir kitos sostinės vietos.

Šis filmas paremtas Levo Tolstojaus romano tuo pačiu pavadinimu motyvais.

Graži ir jauna įtakingo Sankt Peterburgo valdininko ir aristokrato žmona Ana Karenina – laiminga sutuoktinė ir mylinti sūnelio mama. Dvidešimties metų skirtumas nelabai trukdo sutuoktinių gyvenimui. Tačiau netikėtai Ana susipažįsta su karininku, grafu Vronskiu. Ir tarp jųdviejų įsiplieskia svaiginanti aistra. Aukštuomenę tai šokiruoja.

Prietarų ir stereotipų kupinoje visuomenėje Anai nelengva pasirinkti tarp šeimos ir meilės. Karenina siekia skyrybų, tačiau įžeistas sutuoktinis sūnaus Seriožos neatiduoda. Pamažu Anos gyvenimas tampa nepakenčiamas. Iš šios beviltiškos situacijos ji pasirenka baisiausią ir tragiškiausią išeitį.

Italų filmas „Ana Karenina“ – šį sekmadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Pagal užsienio spaudą parengė Viktorija Juškauskaitė.