Tavo LRT

2018.12.27 17:19

„Nacionalinė paieškų tarnyba“: dingusio brolio paslaptį ežero gelmė saugojo 22 metus

Daugiau nei prieš 22 metus Vitoldo Dzetlausko brolis Jurijus išėjo iš namų ir negrįžo. Žmogus prasmego tarsi skradžiai žemę Trakų rajono kaime prie Ilgų ežero, kur visi vieni kitus pažinojo. Nebuvo dienos per tuos 22 metus, kad Vitoldas neieškotų savo brolio. Jeigu ne jo atkaklumas, brolių mama ir šiandien neturėtų ramybės.

„Per daugiau kaip 20 metų vietoje, kur paskutinį kartą matė mano brolį, dviejų kilometrų spinduliu yra perkastas visas miškas. Per tuos metus čia iškasta šimtai duobių, daugybė hektarų laukų išrausta, išnardytas ežeras. Visada tikėjau, kad rasiu brolį, niekada nepasiduosiu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ pasakojo V. Dzetlauskas. Nežinodamas, kur ieškoti brolio, ieškojo ir po žeme, ir po vandeniu.

Jurijaus mama Česlava 3 metus kiekvieną dieną iki ledui sukaustant po ežerą irstėsi valtimi ieškodama sūnaus. O kažkas visus tuos metus tame pačiame kaime viską žinojo. „Ko tik aš nedariau, sakydavau – atiduokite man jį, leiskite palaidoti, aš ant kelių prieš jį klaupiausi ir prašiau“, – pasakojo Česlava. Tačiau per tiek laiko ir motina neteko vilties. Tik ne Vitoldas, kuriam ieškant brolio gelbėjo būrys savanorių.

Žurnalistės Rūtos Sinkevičienės reportažas laidai „Nacionalinė paieškų tarnyba“ buvo filmuojamas kelis mėnesius, ekstremaliomis sąlygomis, po vandeniu ežero gelmėse, iš oro.

Apie tai, ko ieškojo rinktinės „Aras“ pareigūnai ir kaip šioje tikėjimo ir vilties istorijoje bus pasiektas teisingumas – laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ penktadienį, gruodžio 28 d., 18.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Vedėja Palmira Galkontaitė.