Tavo LRT

2018.12.23 12:18

„Metropolitan“ operos meno vadovas J. Fisheris atskleis, kodėl netapo gydytoju

LRT.lt 2018.12.23 12:18

Johnas Fisheris – kolosas šiuolaikiniame klasikinės muzikos pasaulyje. Nesibaigianti jo partija – su didžiaisiais pasaulio orkestrais ir šlovingiausiais operų pastatymais. Pasaulinio lygio solistai, dirigentai ir preciziški operų  spektakliai – visa tai profesionalaus ir subtilaus J. Fisherio darbo vaisiai, kuriuos ragauja visi operų gurmanai.

Maestro muzikiniai ir vadybininko gebėjimai suartino jį su iškiliausiomis operų žvaigždėmis – Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Joanu Sutherlandu bei suteikė unikalią progą tapti pirmuoju ne italu valstybinės operos vadovu Venecijos „La Fenice“ operos teatre, o kur dar darbai Milane „La Scaloje“.

„Man pasisekė įžengti į operos pasaulį vienoje iš iškiliausių jos istorijos epochų“, – sako Maestro. Jis ir toliau plečia savo veiklos sienas nuo Niujorko „Metropolitan“, kur šiuo metu eina meno vadovo pareigas iki Kauno... O kur dar ,,Deutsche Grammophon“, „Decca“ įrašų studijos ir visuose gyvenimo vingiuose jį lydėjusios  iškiliausios muzikos asmenybės – Claudio Abbado, Carlos Kleiber ir kiti.

Johnas Fisheris – ne tik puikus muzikinio pasaulio žmogus, bet ir plačios sielos altruistas: rengia muzikinius seansus neįgaliesiems. „Smegenų traumas patyrę žmonės reaguoja į muziką. Tai neįtikėtina – matai, kaip jiems nušvinta akys“, – sako jis.

Kodėl John Fisher netapo gydytoju ir kaip dabar realizuoja savo svajonę, ką reiškia Italijoje tapti pirmuoju ir kas leistina  Placido Domingo laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – gruodžio 23 dieną 21 valandą per LRT PLIUS.