Tavo LRT

2013.08.26 10:26

A. Narbekovas: noriu, kad „Žalgiris“ nutrauktų negatyvią seriją prieš Austrijos klubus

Laimėjęs prieš austrus Vilniaus "Žalgiris" įrašytų naują puslapį į Lietuvos futbolo istoriją, sako Lietuvos jaunimo iki 21 metų futbolo rinktinės treneris Arminas Narbekovas. „Noriu, kad būtų gražus žaidimas, „Žalgiris“ iškeltų Lietuvos vardą ir nutrauktų tą negatyvią seriją prieš Austrijos klubus“, – ketvirtadienį LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sakė legendinis futbolininkas.

Laimėjęs prieš austrus Vilniaus „Žalgiris“ įrašytų naują puslapį į Lietuvos futbolo istoriją, sako Lietuvos jaunimo iki 21 metų futbolo rinktinės treneris Arminas Narbekovas. „Noriu, kad būtų gražus žaidimas, „Žalgiris“ iškeltų Lietuvos vardą ir nutrauktų tą negatyvią seriją prieš Austrijos klubus“, – ketvirtadienį LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sakė legendinis futbolininkas.

– Kuo svarbios šio vakaro rungtynės?

– Svarbios tuo, kad būtų įrašytas naujas puslapis į Lietuvos futbolo istoriją. Tie žaidėjai, kurie dabar žaidžia šiame klube, įsitvirtintų istorijoje, tai yra didelis žingsnis. Nė vienas Lietuvos klubas to dar nėra pasiekęs.

– Pone Narbekovai, futbolo specialistai, tarp jų ir „Žalgirio“ vyriausiasis treneris, sako, kad šio vakaro dvikovos favoritas yra Zalcburgo klubas. Jūs puikiai pažįstate Austrijos futbolą, ką jūs manote?

– Manau, šiose rungtynėse Zalcburgas yra favoritas. Teko skaityti ir Austrijos spauda, jie laiko save favoritais – turi kur kas didesnį biudžetą nei „Žalgiris“, labai gerai žaidžia Austrijos čempionate. Apie „Žalgirį“ jie turi labai mažai žinių, nes, anot jų, rungtynėse su lenkais „Žalgiriui“ nelabai ką ir reikėjo daryti – „Lech“ nieko nerodė, todėl mažai pamatė, kaip žaidžia „Žalgiris“. Jie tikisi tos sėkmingos serijos su Lietuvos klubais tęsinio. Norint praeiti, „Žalgiriui“ reikės žaisti labai stipriai, laukia atvira kova.

– Antradienį specialioje spaudos konferencijoje „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas teigė, kad jis ketina pateikti dar vieną staigmeną. Kaip jūs manote, kokia tai gali būti staigmena? Ko visai nesitikėtų austrai?

– Ko nesitikėtų? Turbūt nesitikėtų labai aktyvaus žaidimo į priekį, nesitikėtų atakuojančio futbolo, nes jie patys rašė, kad „Žalgiris“ yra komanda, kuri daugiau ginasi. Manau, tik tuo galima juos nustebinti. Kaip nustebino ir Liuksemburgo komanda, praėjusiais metais įmušusi keturis įvarčius ir Zalcburgo ekipą išmetusi iš Europos taurių. Tai gali ir „Žalgiris“ tą patį padaryt.

– Nepaisant įvairių peripetijų su pavadinimo keitimu, finansinių dalykų, Austrijos klubas yra vicečempionas, svarbi figūra Europos futbole. Kaip jūs galvojate, kas svarbiausia šios dienos susitikime, kaip derėtų „Žalgiriui“ būti pasiruošusiam žaisti su tokia komanda? Matyt, ne tik fiziškai, bet ir morališkai?

Viskam reikia ruoštis, nes tai yra paskutinis etapas prieš grupines varžybas. Sakyčiau, kad reikia žiūrėti atidžiai. Nebijoti, žaisti savo žaidimą. Kai žaidėme su lenkais, buvo rašoma, kad bus spaudimas, atakuojantis futbolas, bet „Žalgiris“ primetė savo žaidimą.

– Kokios dabar sportinės formos „Žalgirio“ klubas? Austrai žais namuose, kas turi daugiau pliusų ar minusų?

– „Žalgiris“ taip pat rodo stabilų žaidimą Lietuvos čempionate, Europos taurių turnyruose gerą žaidimą demonstravo, pagal galimybes yra gerai pasiruošęs.

– Prognozės yra slidus dalykas, tačiau kokios baigties jūs tikitės?

– Iš tikrųjų negaliu to pasakyti. Jei žinočiau, nedirbčiau šio darbo, būčiau kitur. Lažybose nedalyvauju. Noriu, kad būtų gražus žaidimas ir „Žalgiris“ iškeltų Lietuvos vardą bei nutrauktų tą negatyvią seriją prieš Austrijos klubus.

***

Lietuvos futbolo klubinė komanda pirmą kartą istorijoje gali patekti į pagrindines Europinio turnyro varžybas. Tris varžovus atrankoje jau įveikę vilniečiai šįvakar žais su Austrijos vicečempionais. Rungtynes iš Zalcburgo nuo 20 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija ir LRT.lt