Naujienų srautas

Tavo LRT2018.12.20 12:10

Nepasitvirtina Laikinosios komisijos kritika LRT atžvilgiu

LRT.lt 2018.12.20 12:10

Vis daugiau Laikinosios Seimo komisijos LRT veiklai tirti išvadų turinio nepasitvirtina. Tai rodo pastarąjį mėnesį LRT gaunami raštai iš įvairių valstybinių institucijų.

Laikinoji komisija savo išvadose kaltina LRT Administracinę komisiją neteikiant išvadų dėl pirkimų, didesnių negu 29 tūkst. eurų. Tačiau Ūkio ministerija savo rašte, adresuotame LRT, teigia, kad tokios išvados turi būti teikiamos dėl pirkimų plano, bet ne atskirų pirkimų, kas ir būdavo visuomet daroma. 

„Tai labai svarbus Ūkio ministerijos išaiškinimas. Jis paneigia neteisingą kaltinimą, kuriuo buvo remiamasi argumentuojant LRT Administracinės komisijos neveiksnumą ir galiausiai būtinybę keisti LRT valdymą“, ‒ sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tai – ne vienintelis paneigtas kaltinimas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis prieš metus surengė spaudos konferenciją, kad pagrįstų Laikinosios komisijos LRT veiklai būtinumą. Vienas jo tuometinių argumentų ‒ kilnojamosios televizijos stoties pirkimas, kuris esą neatitiko Viešųjų pirkimo įstatymo. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad šis kaltinimas nepasitvirtino: Viešųjų pirkimų tarnyba oficialiu raštu informavo LRT, kad perkant kilnojamąją televizijos stotį įstatymas nepažeistas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) lapkričio pabaigoje savo rašte LRT ir Seimo Kultūros komitetą informavo nenustatę tiesioginės korupcijos rizikos veiksnių suteikiant LRT transliuojamos informacijos įkainius ir nuolaidas. Šį antikorupcinį vertinimą STT atliko Laikinosios komisijos prašymu.

Taip pat prieš savaitę viešai pasirodė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba nepradeda tyrimo dėl LRT laidos „Tūkstantmečio vaikai“. Ši laida taip pat buvo susilaukusi Laikinosios komisijos dėmesio ir išvadose jos rengėjai įvardyti kaip riboję konkurencinius reikalavimus.

„Išvadose dėstomi argumentai keisti LRT valdymą neatitinka realybės, tą liudija pastaruoju metu kompetentingų oficialių institucijų gaunami raštai. Laikinosios Seimo komisijos išvadomis negali būti remiamasi priimant fundamentalius sprendimus dėl LRT valdymo. Nors LRT ūkinėje ir finansinėje veikloje buvo kritikuotinų aspektų, tačiau didžiąją jų dalį jau esame išsprendę ar šiuo metu sprendžiame“, ‒ sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Seimas gruodžio 20 d. ketina balsuoti dėl Laikinosios komisijos išvadų LRT veiklai tirti priėmimo. Konstitucinis Teismas dar nėra paskelbęs savo sprendimo dėl šios komisijos teisėtumo įvertinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą