Tavo LRT

2018.12.18 14:55

„(Ne)emigrantai“: pianino mokytojos Laimos istorija – įveikė vėžį ir atgavo klausą

LRT TELEVIZIJOS laida „(Ne)emigrantai“, LRT.lt2018.12.18 14:55

Po sunkios ligos LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ herojė lietuvė Laima Jakaitė visiškai apkurto. „Vyrui pasakiau, jog bijau, kad kitą rytą atsibusiu ir bus visiška tyla. Taip ir įvyko“, – pasakos ji. Nepaisant to, dabar moteris Islandijoje dirba muzikos mokytoja ir, nors skamba neįtikėtinai, yra kurčias žmogus, kuris girdi.

Didžiausia Laimos iš Telšių rajono svajonė buvo emigracijoje dirbti pianino mokytoja, tačiau jos kelio pradžia palikus Lietuvą mažai kuo skyrėsi nuo daugelio. Iš menininkės ji staiga tapo vištienos fabriko darbuotoja. Nors darbas moters negąsdino, ji nekantravo, kada galės užsiimti širdžiai malonesne veikla: „Kai padirbau ilgiau mėsos fabrike, supratau, kad man vėl reikia muzikos.“

Laima suprato, kad be islandų kalbos jos svajonė gali ir neišsipildyti, tad, radusi naują darbą, moteris pasinaudojo visais naujos veiklos teikiamais privalumais. „Man pasakė, kad niekas su tavimi angliškai nekalbės – tik islandiškai, – laidoje „(Ne)emigrantai“ pasakos ji. – Aš netgi apsidžiaugiau, nes nėra geresnių kalbos kursų, kaip tik dirbti su tos šalies gyventojais. Taip ir pradėjau mokytis islandų kalbos.“ Visgi ne viskas klojosi taip, kaip Laima norėjo.

Laidos kūrėjų nuotr.

Gyvenimas ėjo be rūpesčių iki tol, kol moterį pasiekė siaubinga žinia – ji serga vėžiu. Tuo metu buvo sunkiausia mąstyti optimistiškai. Išvarginta gydymo, Laima stengėsi galvoti ne apie savo laidotuves, o apie gražią ateitį. Laimei, vėžys atsitraukė ir atrodo, kad grįžti jau nebeketina. Tačiau tai ne vienintelė baisi diagnozė, kurią teko išgirsti Laimai: klausos nusilpimas, o paskui – ir visiškas jos praradimas. Visa tai išgirdo moteris, svajojusiai Islandijoje dirbti muzikos mokytoja.

Įveikusi itin sudėtingą klausos operaciją, moteris sužinojo dar vieną baisią žinią: gali būti, kad ji daugiau niekada nebegirdės to, dėl ko ir atvyko gyventi į Islandiją: „Man gydytojai pasakė, kad aš nebegalėsiu girdėti muzikos, nebegalėsiu groti, dainuoti.“ Matyt, laimė užkoduota moters varde – pusmetį gyvenusi tyloje, emigrantė išgirdo pirmuosius garsus, o vėliau ir natas.

Stulbinanti L. Jakaitės istorija apie stebuklą, kurio nesitikėjo nei medikai, nei ji pati, laidoje „(Ne)emigrantai“ – šiandien 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.