Naujienų srautas

Tavo LRT2018.12.16 14:40

N. Kazlaus laidoje mandolinos virtuozas atskleis, kodėl jam skambino pats „Dolce & Gabbana“

LRT.lt 2018.12.16 14:40

Laidų cikle „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – dar viena netikėta ir egzotiška edukacinė pažintis: italų mandolinos virtuozas Francesco Mammola, kuris yra puikus šio reto instrumento ambasadorius pasaulyje.

Gimęs amžinai neramiame Italijos Abruco regione, kur pasaulis griūva per akimirką. Ten labai dažni žemės drebėjimai. Bet žmonių šaknys taip giliai įleistos, kad lyg magnetas gražina juos į senas vietas tęsti gal ir sugriautą gyvenimą..

F. Mammola jaunystėje atrado gyvenimo pašaukimą – retą instrumentą mandoliną, kuri vėl vien iš neapolietiškųjų melodijų grįžta į klasikos repertuarą, prikelia Vivaldžio, Mocarto, Bethoveno ir kitų didžiųjų barokinės muzikos korifėjų mandolinai parašytus kūrinius.

Kalbėdamas apie instrumento išskirtinumą Italijos Senato premijos laureatas pabrėžia: „Mandolinos unikali savybė – virpėjimas, ta ilgai tęsiama nata, puikiai skambanti kartu su žmogaus balsu.“

Mandolina – neatsiejama Italijos kultūros dalis. Tai patvirtina ir toks faktas – vieni garsiausių pasaulyje mados namai „Dolce & Gabbana“ veiklos jubiliejiniame vakare garbingą vietą skyrė  mandolinai ir neapolietiškai muzikai.

„Tikras stebuklas tos neapolietiškos dainos, jos nuostabios“, – sako F. Mammola šių dainų ir mandolinos skambesio grožį patyręs dar vaikystėje, klausydamasis išmintingų ir talentingų senolių atliekamos muzikos.

Kaip tikras italas jis žavisi ir opera – „tai vienintelė gyva meno forma“ – sako Mammola.  Jo koncertai Vilniuje paliko ne tik nuostabios muzikos atgarsių klausytojų širdyse, bet ir jo bei laidos vedėjos, lietuvių operos žvaigždės N. Kazlaus autografus ant senojo Vilniaus sienos.

Mandolina – neatsiejama Italijos kultūros dalis. Kodėl vieni garsiausių pasaulyje mados namai „Dolce & Gabbana“ skambino mandolinos virtuozui?

Dviejų muzikantų pokalbis laidoje ,,Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus‘‘ gruodžio 16 dieną 21 valandą  per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą