Tavo LRT

2018.12.15 15:36

E. Mildažytės interviu prieš 22 metus: tikiuosi, kad turiu „šarmo“

DELFI.lt2018.12.15 15:36

1995-aisiais Edita Mildažytė laidai  laidą „Xklanas“ davė atvirą interviu. Kalbėdama apie savo gyvenimą tuomet dar neseniai su antruoju vyru architektu Gintautu Vyšniausku (mirė 2016 m. – red. past.) susituokusi žurnalistė papasakojo apie savo kelią į televiziją ir darbo eteryje niuansus, pasidalino samprotavimais apie skyrybas ir antrąją santuoką, pažėrė pikantiškų studijų laikų prisiminimų.

„Mums dėstė Alfredas Bumblauskas, mes ten turėjom tokį Skrajojantį žurnalistų teatrą. Per tą teatrą esam buvę ir saugume, nors aš niekaip nesupratau, už ką. Per langus Istorijos kiemelyje vaidinom, kaip Žygimantas Augustas parsiveža Barborą į Vavelį , o Bona Sforca visus iš trečio aukšto apipila miltais ir „išnuodija“. Aš ir vaidinau tą karalienę. Tekstai buvo tokie: „Ei tu, kur tu joji? Joju aš pas savo mergą. Atsisveikinkim“. Atsisveikinti reikėjo apsikabinant per ...užpakalį. Dėl to spektaklio A. Bumblauskas gavo papeikimą, o mano mamą iškvietė į universitetą už mano amoralų elgesį, nors ten nieko amoralaus nebuvo. Taip ir nesupratau, ką tokio padarėm“, – juokėsi laidoje Edita Mildažytė, prisimindama studijų laikus.

Tuo metu, kai buvo filmuojama laida, žurnalistė dirbo LRT žinių redaktore ir diktore. Kalbėdama apie darbą, E. Mildažytė nuspėjo televizijų ateitį: „Manau, kad žiūrovas yra pasiekęs tokį aukštą išprusimo lygį, kad televizija nebeturi perspektyvos. Manau, ateityje atsiras kažkokios sintetinės meno rūšys arba sintetinės išraiškos priemonės, kur žmonės galės jungti internetą, televiziją ir galės dalyvauti programos sudaryme patys, todėl, kad dabar žiūrovą sudominti yra nebeįmanoma niekuo.“

Laidą su Edita Mildažyte galima pamatyti čia:

Kalbėdama apie savo grožį, Edita Mildažytė prisipažino nesijaučianti gražuole. „Nelaikau savęs išskirtine gražuole, tikiuosi, kad turiu šarmo. Beje, nelaikau savęs ir protinga. Nes aš niekada nedarau to, kas galėtų būti man naudinga, pavyzdžiui, nevaikštau į naudingų pažinčių vakarėlius, jei noriu praleisti vakarą su šeima arba tiesiog tingiu. Jeigu man pasakytų, kad pas mane su limuzinu atvažiuos Alenas Delonas, aš atsisakyčiau tokio pasiūlymo, jeigu reikėtų dėl to pasimatymo keltis 6 ryto. Man svarbiau yra išsimiegoti“, – kvatodama prisipažino daugybės televizijos projektų ir labdaros renginių autorė ir įgyvendintoja.

Laidas „Xklanas“ galima rasti „Youtube“, internetinės televizijos „Amarachi tv“ puslapyje. Laidų autorė Ligita Juknevičiūtė su kolega Remigijum Ruokiu šiuo metu kuria naujas laidas – „Meno detektorius“. Jų filmavimų metu daromas interviu ir tapomas pašnekovo portretas. Jau yra nufilmuotos laidos su Marijumi Mikutavičiumi, seserimis Nijole Sadūnaite ir humoristu Mantu Katleriu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt