Tavo LRT

2018.12.14 18:01

L. Janušonytė: aš nenorėjau palikti televizijos

Trisdešimt metų televizijoje, užtrenktos durys ir dideli gyvensenos pokyčiai. Žinoma sporto žurnalistė Laima Janušonytė-Steinhoff dingo iš viešumos, sutiko meilę ir jau septynerius metus gyvena Vokietijoje.

Iki šiol patys maloniausi prisiminimai – iš daugiau kaip 30 darbo metų televizijoje, kur L. Janušonytė buvo puikiai pažįstama kiekvienam sporto gerbėjui. Žinių reporterė, laidos vedėja, ne vienerių Olimpinių žaidynių komentatorė. Įdomių istorijų L. Janušonytės gyvenime nors vežimu vežk. Ir ji neslepia – taip buvo ir dėl to, kad ji – moteris.

Žinoma moteris prisimena, kaip kartą baigėsi „Formulė 1“ Barselonoje. „Su operatoriumi pažiūrėjome varžybas gyvai, vadybininkas sako – bus interviu su Davidu Coulthardu, galėsite pasidaryti. O po to neliko laiko, sako – ne, interviu bus tik visiems bendras, viena minutė. Operatoriui sakau – įsijunk kamerą, pasiruošk, aš einu prie jo, tu – paskui ir filmuok. Negaliu kitaip, niekada sau neatleisčiau, kad to nepadariau. Ir ateinu prie Davido Coulthardo, užduodu klausimą, o jis negali pasakyti man, moteriai, „ne“, – su šypsena prisimena L. Janušonytė, mačiusi daugybę didžiausių sporto žvaigždžių.

Tačiau vieną dieną viso to neliko. „Kurti sporto laidas, dalyvauti, kalbėtis, kalbinti sportininkus man labai patiko, nes tai atitiko mano būdą. Aš nemoku net ramiai vaikščioti, visur lekiu, skubu, man viskas įdomu. Aš nedirbau, aš gyvenau televizijoje, tai buvo mano antri namai“, – darbo džiaugsmo akimirkas televizijoje L. Janušonytės pasakojime keičia liūdesys, prisiminus aplinkybes, privertusias palikti mylimą veiklą.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Visai nesiruošiau išeiti iš televizijos, kuri yra mano meilė, tačiau taip sutapo aplinkybės, kad teko išeiti. Nervai ir sveikata man brangesni“, – mįslingai užsimena žurnalistė, dėl nesutarimų su vienu iš tuometinių vadovų prieš keletą metų buvusi priversta trinktelėti durimis.

Tačiau gyvenimas žinomai moteriai buvo dosnus ir vėl pateikė siurprizų. Vos dingusi iš ekrano ir baigusi sporto žurnalistės karjerą televizijoje, L. Janušonytė ištekėjo už vokiečių verslininko ir apsigyveno Vokietijoje, nedideliame Amekės miestelyje.

„Iš karto noriu visiems pasakyti, kad mano vyras Uwe yra mano bendraamžis, netgi šiek tiek jaunesnis ir nėra jis ypač turtingas. Nes kai ištekėjau ir niekam viešai neskelbiau jokios informacijos, tai kažkur perskaičiau, kad Janušonytė ištekėjo už labai turtingo senuko“, – kvatojasi žinoma sporto žurnalistė ir prisimena meilės iš pirmo žvilgsnio istoriją bei pažinties vakarą, nulėmusį tolesnį jos gyvenimą.

Ar šiandien, po septynerių bendro gyvenimo metų su Uwe, L. Janušonytė jaučiasi laiminga ir iš ko susideda jos gyvenimo laimė? Atvirai apie gyvenimo patirtis su Violeta Baubliene „Stiliuje“ gruodžio 15 d. 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.