Tavo LRT

2018.12.13 15:38

Tiesioginėje transliacijoje aukoti „Maltiečiams“ kvies 4 kartų vedėjai ir scenos žvaigždės

LRT.lt 2018.12.13 15:38

Jau 13-ą kartą rengiamos paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ kulminacija – šį šeštadienį, gruodžio 15 d., vyksiantis iškilmingas koncertas, kurį tiesiogiai transliuos LRT. Koncertą ves keturių kartų vedėjai – žinomi LRT veidai, be to, aukoti senoliams kvies ir garsūs atlikėjai. 

Koncertą ves keturių kartų vedėjai – žinomi LRT veidai Eglė Daugėlaitė, Ignas Krupavičius, Ugnė Galadauskaitė, Marijus Žiedas, Loreta Sungailienė, Stanislovas Kavaliauskas, Zita Kelmickaitė, Robertas Petrauskas ir nuovoka bei talentu visus stebinantis keturmetis Oskaras.

Dainomis žiūrovus džiugins ir aukoti senoliams kvies garsūs dainininkai: Monika Marija, Kastytis Kerbedis, Inga Valinskienė, Laura Remeikienė, Vytautas Šiškauskas, Ieva Narkutė, Vaida Genytė, Vladas Kovoliovas, Neringa Nekrašiūtė, Dainotas Varnas. Įspūdingus choreografinius pasirodymus rengia KTU dainų ir šokių ansamblis „Nemunas“, VGTU tautinių šokių ansamblis „Vingis“, VU dainų ir šokių ansamblis.

„Iš šio pasaulio nieko nenusinešime. Bet tuo, ką turime, šiandien galime pasidalyti su tais, kurie stokoja. Juk tai yra pats didžiausias džiaugsmas, kai gali paimti žmogų už rankos ir pasakyti: „Klausyk, aš noriu, kad tau būtų gera, aš noriu, kad tu šiandien vieną sykį nusišypsotum ir sočiai pavalgytum“, – aukoti „Maltiečiams“ ragina viena iš transliacijos vedėjų Z. Kelmickaitė.

Lietuvos statistika graudi – iš 2,8 milijono šalies gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus. Vidutinė senatvės pensija – 307 eurai, tokia pati suma, kaip 2017 m. nustatyta skurdo rizikos riba. Akivaizdu, kad vidutinę ar mažesnę pensiją gaunantys vieniši senoliai iš varganų pensijų neišgyvena ir tampa priklausomi nuo aplinkinių gerumo.

„O juk jie buvę mūsų mokytojai, kaimynai, gal net nedrįstantys skųstis seni giminaičiai. Prisidėkite nors nedidele auka, kad „Maltiečių“ atnešta sriuba jiems padėtų nors trumpam pamiršti bėdas, ligas, skurdą, kad praskaidrintų vienišą senatvę. Mes prašome už tuos, kurie neprašo patys, – kuklūs garbingo amžiaus sulaukę Lietuvos senoliai“, – kviečia „Maltiečių“ savanoriai.

Šiemet senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyksta jau tryliktą kartą, jos tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Pinigų reikia tikrai nemažai – 260 tūkstančių eurų, nes maltiečiai 40 Lietuvos miestų globoja 2 600 senolių. Aritmetika paprasta – nors po 100 eurų kiekvienam iš jų metams. Lėšos skirstomos pagal poreikius – vieniems, patiems silpniausiems, „Maltiečiai“ veža karštą valgį į namus, kitiems, stipresniems, užtenka maisto produktų, higienos, medicinos priemonių ir „maltiečio“ savanorio pagalbos.

Gerumo ir pagarbos senatvei vakaras – koncerte „Maltiečių sriuba 2018” šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT.