Naujienų srautas

Tavo LRT2018.12.15 14:14

Klausiate – atsakome. Ar iš užšaldytų žalumynų galima daryti kokteilius?

Šaldymas – daugybę metų naudojamas patikimas konservavimo būdas, LRT RADIJUI sako įstaigos „Sveikatai palankus“ vadovė Ramina Bogušienė. Jos teigimu, nors žalumynai tikrai naudingi mūsų organizmui, vien jie kokteilio neturėtų sudaryti.

„Ar iš užšaldytų žalumynų galima daryti kokteilius?“ – domisi LRT RADIJO klausytoja.

Šaldymas – pats geriausias konservavimo būdas, nes taip išlaikoma ne tik spalva ir skonis, bet ir išsaugomi produktuose esantys vitaminai, sako įstaigos „Sveikatai palankus“ vadovė R. Bogušienė.

Tad tai sveika ir sveikintina, tikina specialistė, tačiau priduria, kad geriausia, kai į kokteilio sudėtį įeina įvairių ingredientų: ir vaisių, ir daržovių, ir žalumynų.

Pixabay nuotr.

Anot R. Bogušienės, kokteilių vartoti kasdien ar pakeisti jais kitą maistą nereikėtų. „Ne visų žmonių organizmai turi puikią virškinimo sistemą, o vartojant vien tik skystą, trintą maistą galima sau ir pakenkti, nes fermentai išsiskiria tuomet, kai kramtome“, – sako specialistė.

R. Bogušienė primena, kad svarbu nepamiršti, jog kokteiliai nėra lygu sveikai mitybai.

„Sveika mityba – tai reguliarus, subalansuotas, įvairus ir saikingas maitinimasis. Kai įsėsite krapo, petražolės ar mėtos lapelį, nepamirškite, kad tai tik detalė iš viso maisto raciono, kurį būtina gauti kasdien“, – pažymi mitybos specialistė R. Bogušienė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi