Tavo LRT

2018.12.09 16:29

N. Kazlaus laidoje – kūrybos ryšiais su Lietuva susijusi smuiko žvaigždė S. Krylovas

LRT.lt2018.12.09 16:29

Vos gimusio jo laukė Didžioji muzika – tiesiog paėmė už rankos ir vedė nuo pat pirmųjų žingsnių, o jis ne tik ėjo, bet skrido virš muzikos okeano ir tapo, anot Mstislavo Rostropovičiaus, vienu iš penkių geriausių dabarties smuikininkų pasaulyje. Sergejus Krylovas – vunderkindas, smuiko virtuozas, Lietuvos kamerinio orkestro vadovas, gimęs muzikų šeimoje, nė neįsivaizdavo kitokio savo likimo. 

„Talentas, meilė, noras išreikšti muziką ir ypatingi instrumentalisto duomenys“, –  taip savo santykį su muzika apibūdina pats muzikantas, jau ketverių paėmęs smuiką į rankas. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Jo kūrybinis likimas glaudžiai susijęs ir su Lietuva. Legendinis Lietuvos dirigentas Saulius Sondeckis dar visai jauną smuikininką pakvietė bendradarbiauti, o dabar S. Krylovas 10 metų vadovauja Lietuvos kameriniam orkestrui.

Jo gyvenime M. Rostropovičiaus laiškas su aukščiausiu įvertinimu saugomas lyg relikvija.

„Buvau tarsi lakūnas – bandytojas savo tėvo pagamintų instrumentų“, –  juokauja S. Krylovas, iki šiol pats griežiantis tėvo pagamintu smuiku, kuriuo labai didžiuojasi, nes tėvas už puikiai skambančius instrumentus vadinamas XX amžiaus Stradivarijumi ir Italijoje yra apdovanotas Gvarnerio vardo premija.

S. Krylovas, pasiekęs kūrybinio gyvenimo viršūnę, laisvalaikiu nevengia siekti ir kitų aukštumų – puikiai pilotuoja lėktuvą, o pasinėręs į vandenyno gelmes smuiko garsais graudina net patį didįjį okeaną.

Dviejų profesionalų atviras pokalbis laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus‘‘ gruodžio 9 dieną, 21 valandą, per LRT PLIUS.