Naujienų srautas

Tavo LRT2018.12.07 13:02

E. Daugėlaitė: kuo garsiau rėksi apie savo meilę, tuo trumpiau truks

LRT.lt 2018.12.07 13:02

Viskas gyvenime pasiekta tik tada, kai žmogus rašo autobiografinę knygą ir penkerius metus yra išėjęs į pensiją, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako Eglė Daugėlaitė. Kalbėdama apie šeimą ir darbą, žurnalistė tikina, kad šiuo metu tėra įkalnėje.

„Aš manau, kad dar esu įkalnėje tiek šeimoje, tiek darbe. Nemanau, kad viskas pasiekta. Būtų juokinga. Man atrodo, kad viskas pasiekta tada, kai tu rašai autobiografinę knygą ir jau esi penktus metus pensijoje“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Stilius“ teigia laidų vedėja E. Daugėlaitė.

Žurnalistei dar tik trisdešimt, ji jau, ko gero, pasiekusi profesionaliausių vedėjų olimpą. Šiemet Eglei buvo patikėtos svarbiausios Lietuvos ir pasaulio įvykių tiesioginės transliacijos: karališkosios vestuvės, Lietuvos 100-mečio dainų šventė, Lietuvos balsų skelbimas „Eurovizijos“ finale, popiežiaus Pranciškaus vizitas. Pastarajam reikėjo didžiulės koncentracijos, bemiegių naktų ir mėnesius trukusio pasirengimo.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

E. Daugėlaitė sako, kad gavusi pasiūlymą vesti per televiziją popiežiaus apsilankymo Lietuvoje transliaciją pirmiausia turėjo atsisakyti vasaros atostogų ir mažiau laiko skirti šeimai. „Niekas kitas už tave nepadarys, nepastovės. Niekam kitam tu pasiruošimo neatiduosi, net ir skambučių visiems pašnekovams. Juk svarbu su savo sričių specialistais iš anksto pasišnekėti – čia jų temos, jų žinios, kurių reikia. Visą savaitę skambinau pašnekovams, derinau, organizavau. Vien tam, kad vėliau ramiai sėdėtum transliacijoje, nors viduje vis tiek pradžioje kirba nežinomybė – kaip nusileis lėktuvas, kaip pasitiks, ar prieis būtent tie numatyti svečiai, turi viską labai stebėti ir pažinti“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja.

Kita vertus, po svarbiausių televizijos transliacijų E. Daugėlaitė buvo įvertinta, pagirta ir pripažinta – šimtai žinučių plūdo iš žiūrovų ir žinomų kolegų: „Man labai svarbu, kad gerą žodį pasako seni eterio vilkai. Sakyčiau, po popiežiaus ir Dainų šventės transliacijų – du tokie dideli 2018 metų renginiai – po kurių labai gera buvo girdėti gražius atsiliepimus. Mes nesidalijame komplimentais tarpusavyje dažnai... O gautas išjaustas komplimentas būna tikras.“

E. Daugėlaitė nuo mažens pripratusi prie aplinkinių dėmesio. Dešimt metų ji lankė smuiko pamokas muzikos mokykloje, tapo ne vieno konkurso laureate. Sako, tuomet nuo ankstyvo sužvaigždėjimo ją išgelbėjo tėvai, išmokę esminių pamokų dar paauglystėje.

„Niekada negali užmigti ant laurų. Mane tėtis to mokino nuo pat mažų dienų. Aš nuo pat mažų dienų lipau ant scenos. Tai labai kažkaip giliai įsirėžė, ir niekas šeimoje neleidžia jaustis kažkuo ypatingai. Televizija yra tiesiog darbas. Mus visus turi girti už mūsų darbus. Mano darbo matomesnis, tad tarsi natūraliai daugiau gaunu grįžtamojo ryšio“, – atvirai kalba moteris.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

Apie savo darbą ji gali kalbėti nesustodama. O štai apie asmeninį gyvenimą Eglė nedaugžodžiauja. Dėl to jos sutuoktinio Dominyko, su kuriuo sukūrė šeimą prieš trejus metus, ir pačios Eglės požiūris sutampa.

„Kiek atskleisti apie savo asmeninį gyvenimą, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Vieniems yra svarbu pasakyti, man atrodo, kad kažkas turi likti tau pačiam. Ypač, jei taip galvoja ir antroji pusė. Į namus neįsileidi žurnalistų, nes to prašo antra pusė. Atskleisti visiems erdvę, kurioje gyveni – čia dar ir energetikos klausimas, juk ne visi gero linki, – svarsto Eglė, nekalbanti ir apie jausmus sutuoktiniui. – Neduok Dieve, jei nepavyks santykiai. Aš visada linkusi sakyti, kuo garsiau rėksi apie savo meilę, tuo trumpiau truks. Aš tuo vadovaujuosi, tad pasilieku kas šilčiausia savo namų sienose.“

Apie E. Daugėlaitės pašaukimą, kasdienybes džiaugsmus, tinkamą gyvenimo kryptį, šlovę – „Stiliuje“ su Violeta Baubliene gruodžio 8 d. 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą