Tavo LRT

2018.12.06 20:14

„Ką po darbo?“ D. Vaitiekūnas: kartais darbas atima iš manęs pomėgius

Martina Račkauskaitė, Ieva Ripinskytė, LRT.lt2018.12.06 20:14

„Profesija atima iš manęs hobius“, – sako LRT PLIUS žinių laidos „Kultūros diena“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Anot jo, dažnai neina atskirti laisvo laiko nuo darbo, o kartais šie dalykai susipina.

LRT PLIUS žinių laidos „Kultūros diena“ vedėjas D. Vaitiekūnas pasakoja, kad kartais laisvalaikiu užsiima profesiniais dalykais.

„Man pakankamai sudėtinga atskirti laisvą laiką nuo darbo laiko. Pavyzdžiui, iš tokio profesinio sportinio intereso einu pasižiūrėti, kaip dirba kolegos arba palaikyti jų šokio ar dramos spektakliuose. Vis noriu pasižiūrėti, kas gero Lietuvos kultūriniame gyvenime, kokie nauji filmai transliuojami, spektakliai, parodos. Tai dalinai susiję su mano darbu“, – tikina jis.

Kai turi laisvo laiko, D. Vaitiekūnas renkasi judėjimą ir sportą: „Bent keturi kartai per savaitę po porą valandų skirti nueiti į sporto salę ar į šokių treniruotę. Vienas iš mėgstamiausių mano užsiėmimų, kurio metu aš tikrai išvalau galvą, – gatvės šokiai. Man patinka šokti. Einu į treniruotes. Tai kaip ir hobis, bet jis susijęs su profesija.“

P. Lileikio/LRT nuotr.

Pasak D. Vaitiekūno, be šokių laisvą laiką skiria muzikai, važinėjimui riedlente, knygoms.

„Pavasarį pasirodžiau su valstybiniu simfoniniu orkestru. Man teko ištraukti riedlentę, nes visiems pasirodė labai įdomu, kad aš tarp orkestro ja važinėčiau. Profesija atima iš manęs hobius. Taip pat knygų skaitymas, parodų lankymas“, – apie mėgstamus dalykus kalba žinių laidos vedėjas.

Be to, anot D. Vaitiekūno, geriausias poilsis – menas: „Jei noriu pailsėti ir visiškai išjungti galvą, tai vizualinio meno pažinimas yra galbūt toliausiai nutolęs nuo manęs. Tai – visiškas poilsis. Kai esu užsienyje ir nueinu į kokį nors muziejų, apžiūrinėju vizualinį meną. Tada ilsiuosi, nes manyje nežadina noro paimti ir su tuo kažką padaryti.“

Klausydamas muzikos, D. Vaitiekūnas pasakoja galvojantis apie tai, kaip ji sukonstruota, atliekama, kokios natos svarbios, kokia atlikimo energetika ir daug kitų dalykų.

Parengė Viktorija Juškauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.