Tavo LRT

2018.12.06 07:05

LRT metų apdovanojimai: M. Garbačiauskaitė-Budrienė linkėjo sąžiningumo

Trečiadienio vakarą – LRT Metų apdovanojimų ceremonija, kurios metu paaiškės svarbiausius darbus Lietuvai atlikę asmenys ir reikšmingiausi įvykiai. Tiesa, nugalėtojus devyniose kategorijose LRT žiūrovai sužinos tik Naujųjų metų išvakarėse, o šį vakarą jie kviečiami stebėti tiesioginę raudonojo kilimo transliaciją. 

Skelbiamos 9 LRT apdovanojimų nominacijos: Metų įvykis, Metų inovacija, Metų aidas, Metų pozicija, Metų perspektyva, Metų pasiekimas, Metų iššūkis, Metų iniciatyva ir pagrindinė nominacija – Metų žmogus. Pasiūlymus iki lapkričio 15 d. galėjo teikti visi LRT.lt skaitytojai.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė sako, kad buvo pateikta daugybė skaitytojų pasiūlymų: „Manau, kad buvo iš ko pasirinkti ir džiaugiuosi, kad skaitytojai aktyviai siūlė kandidatus – jų tikrai nemažai. Už vieną iš kategorijų galima balsuoti iki šiol.“

Vis dar nepaaiškėjo nominacijos „Metų įvykis“ nugalėtojas. „Už ją iki šiol dar balsuoja portalo LRT.lt lankytojai – kviečiu aktyviai prisijungti ir prabalsuoti, nes pasiūlyta įvairiausių įvykių. Tarp jų – ir popiežiaus vizitas, ir Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų perlaidojimas ir demokratijos šventės mitingas prie Seimo ir kiti“, – teigia M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

J. Auškelio/LRT nuotr.

Renginyje LRT generalinė direktorė aptarė ir kitų metų LRT užduotis: „Vienas iš didžiausių laukiančių darbų – mūsų portalo atnaujinimas, startas. Taip pat visų trijų radijo stočių strategijų atnaujinimas ir visi kiti darbai, pavyzdžiui, žurnalistiniai tyrimai, naujienų turinys, tolesnė redakcijų telkimo eiga. Laukia dideli darbai.“

M. Garbačiauskaitė-Budrienė itin džiaugėsi LRT tyrimų sėkme: „Manau, kad mums pavyko puikiai startuoti. Tyrimai parodo kokia didelę ir galingą žiniasklaidos grupę turime, nes ne tik patys tyrimai, bet ir tai, kaip į juos reaguojama mūsų eteryje, tą pačią dieną turi poveikį. Po tyrimo būna padaromas vienas ar kitas sprendimas, negerovės taisymas ar bent jau pažadai.“

Artėjant naujiesiems metams, LRT direktorė linkėjo sąžiningumo. „Mums visiems linkiu geresnės, sąžiningesnės Lietuvos, geresnių naujienų, doresnių politikų ir viso ko geriausio – turtingų ir gražių ateinančių metų“, – sako ji.

Iš visų pasiūlytų kandidatų nugalėtojus atrinko LRT Metų apdovanojimų komisija, kurią sudarė LRT žmonės ir viešojo gyvenimo autoritetai.

Renginyje apsilankė gausus būrys politikos, kultūros ir verslo pasaulio žmonių. Šventėje dalyvavo žinomi LRT laidų vedėjai – Ignas Krupavičius, Zita Kelmickaitė, Rimantė Kulvinskytė, Gerūta Griniūtė ir kiti. Išvysti apdovanojimų ceremoniją taip pat atėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, muzikos prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, dvasininkas Ričardas Doveika, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir daugelis kitų.