Tavo LRT

2018.12.09 19:01

Klausiate – atsakome. Ar spalvotos pakuotės perdirbamos?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.12.09 19:01

Spalvotas pakuotes, kaip ir nespalvotas, būtina rūšiuoti ir galima perdirbti, LRT RADIJUI sako Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė. Specialistės teigimu, rekomendacijų, ką mesti ir ko ne, galima rasti ant atliekų rūšiavimo konteinerių.

LRT RADIJO klausytoja domisi apie spalvotų maisto pakuočių rūšiavimą ir perdirbimą.

„Pakuotės nuo maisto, pavyzdžiui, grietinės indeliai, pieno maišeliai, dažnai būna padengtos dažais. Ar reikia tokias atliekas rūšiuoti ir ar jos perdirbamos? Taip pat, ar perdirbtos pakuotės vėl naudojamos maistui laikyti?“ – teiraujasi ponia.

Maisto pakuotės dažniausiai būna plastikinės arba popierinės, jas būtina rūšiuoti ir mesti į tam skirtus konteinerius, teigia Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė A. Bagočiutė.

„Kiekviena savivaldybė turi savo taisykles, kaip rūšiuoti. Rekomendacijų, ką galima mesti ir ko ne, yra ir ant atliekų rūšiavimo konteinerių“, – pažymi specialistė.

Anot jos, tai, kad pakuotės yra spalvotos, ant jų gausu paveikslėlių ar užrašų, neturi jokios reikšmės: „Tokios pakuotės tikrai gali būti rūšiuojamos ir perdirbamos.“

Be to, priduria A. Bagočiutė, perdirbtos pakuotės nebūtinai naudojamos tuo pačiu tikslu ir vėl.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.