Tavo LRT

2018.12.21 17:30

Klausiate – atsakome. Kodėl gydymas kamieninėmis ląstelėmis nekompensuojamas?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.12.21 17:30

Valstybė nekompensuoja gydymo kamieninėmis ląstelėmis, nes trūksta duomenų apie šio metodo efektyvumą, LRT RADIJUI sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Vaida Momkuvienė. Jos teigimu, tai naujas metodas, neįtrauktas į apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.

„Atrastos kamieninės ląstelės, kurios atstato sužeistas kūno detales. Kodėl tokiu būdu negydomi ligoniai, o Valstybinė ligonių kasa gydymo kamieninėmis ląstelėmis nekompensuoja?“ – teiraujasi LRT RADIJO klausytoja.

Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėjos V. Momkuvienės teigimu, gydymas kamieninėmis ląstelėmis yra naujas metodas, šiuo metu neįtrauktas į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.

„Kol kas siūlymas įtraukti šį metodą į sąrašą nebuvo teiktas. Galbūt trūksta moksliniais ir klinikiniais tyrimais patvirtintų duomenų, liudijančių apie šio metodo efektyvumą“, – tikina V. Momkuvienė.

Siūlymus įtraukti naujus gydymo metodus į minėtą sąrašą gali teikti visuomeninės organizacijos, gydytojai, tačiau būtina pagrįsti siūlomo metodo veiksmingumą, pateikti informaciją apie medicinos technologijas, sąnaudų analizę, taip pat įvertinti tai, kaip siūlomas gydymo metodas kompensuojamas kitose Europos Sąjungos šalyse, vardija specialistė.

„Tad siūlymas greičiausiai nebuvo teiktas, nes trūksta informacijos“, – sako Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja V. Momkuvienė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.