Tavo LRT

2018.12.02 12:04

N. Kazlaus laidoje – meksikiečių tenoras H. Sandovalis

LRT.lt 2018.12.02 12:04

Šio sekmadienio laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečias – meksikiečių operos žvaigždė Hectoras Sandovalis, dainuojantis „Covent Garden“, Vienos valstybinėje operoje ir kituose garsiausiuose pasaulio teatruose.  

Kelius į sėkmę H. Sandovaliui nutiesė ne tik puikus balsas, bet ir begalinis darbštumas. Šiandien dainininko kūrybiniame dosjė – 47 pagrindinės partijos įvairiose operose, tarp jų „Toskoje”, „Rigolete“, „Bohemoje“, „Andrė Šenjė”, „Turandot”, geriausio metų dainininko titulai, pelnyti 2001 ir 2003 m.

„Sandovalio istorija magiška – kaip mažas berniukas ėmė ir išsiskyrė iš savo darnios lyg futbolo komanda šeimos ir užsigeidė tapti operos dainininku. Vėliau šis mažas berniukas pavergė pilnas klausytojų sales ir vienintelis dalykas, kurį jis pamatė – tai dėkingos tėvo ašaros, įkvepiančios siekti svajonės. O istorija apie patekimą į garsiojo tenoro Francisco Araiza‘os dainavimo kursus verta jei ne pakartojimo, tai bent susižavėjimo – reikia tokio beprotiško noro ir drąsos, kad pats save įtrauktum į išrinktųjų sąrašus“, – apie savo pašnekovą pasakoja laidos autorė ir vedėja, operos primadona Nomeda Kazlaus.

H. Sandovalis Nomedai Kazlaus – ne tik laidos pašnekovas, bet ir scenos partneris: praėjusiais metais jie kartu dalyvavo N. Kazlaus rengiamuose šventiniuose koncertuose Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. „Šiais metais koncerte gruodžio mėnesį su manimi dainuos latvių kilmės operos žvaigždė Sergejs Jegers, kuris, žinoma, taip pat taps šio ciklo svečiu“, – sako operos solistė.

Kodėl ramybę jis atranda tik savo rančoje Meksikoje? Apie gaidžių bei žirgų terapiją, ašaras tėvo akyse ir net įžūlų poelgį vardan dainavimo – gruodžio 2 d. 21 val. laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” per LRT PLIUS ir LRT.LT.