Tavo LRT

2018.11.29 12:00

J. Blažytė: žmonijos tragedija – požiūris, kad pinigus reikia švaistyti

LRT.lt 2018.11.29 12:00

„Pinigai yra mano sėkmės matavimo vienetas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ sako Jolanta Blažytė. Anot jos, jei neuždirbtų, būtų netikusi verslininkė. Be to, priduria J. Blažytė, didžioji žmonių tragedija – požiūris, kad turimus pinigus reikia švaistyti.  

„Pinigai – tai visų pirma mano darbo rezultatas. Jeigu aš neuždirbčiau pinigų, būčiau netikusi verslininkė. Pinigai yra mano sėkmės matavimo vienetas. O didžioji žmonių tragedija – požiūris, kad atsiradus pinigams, reikia juos švaistyti. Ne, pinigai – tai naujos pamokos. Reikia su jais dirbti, investuoti, siekti, kad jie dirbtų naudingai”, – patirtimi LRT TELEVIZIJOS dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną” dalijasi viena turtingiausių Lietuvos moterų J. Blažytė.

Jau vaikystėje J. Blažytė susidūrė su darbo nebijančiais kaimo žmonėmis.

„Man patikdavo būti pas senelius todėl, kad jie daug dirbdavo, o patikdavo dirbti kartu. Teko ir runkelius ravėti, ir šieną grėbti. Neįsivaizduojate, kaip man patikdavo, kai draugės mama pasiimdavo kartu į fermą šerti kiaulių: tai buvo tokia laimė vaikui,  aš ten kažkokią košę sumaišydavau – manim pasitikėdavo.

Būtent ta patirtis mane išmokė dirbti, išmokė pagarbiai žiūrėti į darbą. Atėjo supratimas, kad daug dirbant galima tikrai visai neblogai gyventi, todėl darbo niekada nebijojau. Tai viena mano dabartinės sėkmės priežasčių“, – tikina ji.

Sėkme, pasirodo, galima vadinti ir kai kurias klaidas. Ilgą laiką visus džiuginusi gerais matematikos rezultatais, J. Blažytė suklupo stojamųjų egzaminų metu.

„Klaida buvo išvis nesuvokiama, maždaug, trys plius du lygu šeši. Gavau trejetą, neišlaikiau egzamino. Visiems buvo šokas, niekas nesuprato, kaip tai gali įvykti. Tuomet mane perkėlė į specialybę, kur buvo daugiau laisvų vietų. Jeigu ne ji, nebūčiau atsidūrusi tame darbe, kuriame atsidūriau, nebūčiau ten sutikusi Viktoro, nebūčiau įkūrusi savo firmos, galbūt neturėčiau savo verslo.

Dabar pagalvoju, kad visų tų nesėkmių, kurios mus ištinka, ko gero, net negalima vadinti nesėkmėmis – jos tiesiog pastato ant kelio, kuriuo žmogus turi eiti. Todėl esu dėkinga tai klaidai, kurią padariau“, – kalba J. Blažytė.

Tačiau pirmuosius savo žingsnius sėkmingo verslo link J. Blažytė žengė, kai Lietuvą drebino nusikalstamo pasaulio gaujos.

„Tada buvo toks jaunatviškas maksimalizmas, nekreipdavome į tai dėmesio. Pas mus čia sproginėjo tos bombos, visur yra tų žymių, bet tiesiog eini ir išplauki. Būdavo, kad kažkur eidama, išnešdama šiukšles, pasidažydavau, galvojau – jeigu nušaus, tai nors gražiai atrodysiu.

Aš priimu gyvenimą tokį, koks jis yra, nes stresas nereikalingas. Jis sukuria progą pridaryti nereikalingų klaidų. Nieko negalima daryti, kai susikaupia daug blogų emocijų. Jeigu jos sukyla, palauk dvi ar tris dienas. Kai lieki visiškai rami, švarios mintys – tada ateina patys teisingiausi sprendimai. Ir visada atsiranda išeitys iš bet kokios sunkiausios situacijos”, – aiškina verslininkė.

Jolantos Blažytės ir dar dviejų tą pačią dieną gimusių žmonių gyvenimo istorijos – jau šį vakarą 21.30 val. dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.