Tavo LRT

2018.12.04 15:18

R. Piekautaitė: dirbti televizijos projekte man – iššūkis

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.12.04 15:18

Televiziniams projektams dizainerių kuriami deriniai negali trukdyti dirbti scenoje, portalui LRT.lt sako Ramunė Piekautaitė, muzikiniame šou „Du balsai – viena širdis“ puošianti laidos vedėją. Anot dizainerės, Jurgitai Jurkutei-Širvaitei kostiumai – tik papildoma detalė, atspindinti projekto nuotaiką ir neužgožianti natūralaus grožio.  

Šeimų duetų vedėja anksčiau LRT.lt pasakojo, kad džiaugiasi dirbdama drauge su dizainere R. Piekautaite.

„Ramunės kūryba man labai patinka. Ji – moteriška, elegantiška ir kartu – žaismingai jaunatviška. Esu ne tik dirbusi su ja, bet ir turiu Ramunės kurtų drabužių savo spintoje. Tikrai smagu puoštis jos deriniais ir „Du balsai – viena širdis“ scenoje“, – atviravo J. Jurkutė-Širvaitė.

J. Auškelis/LRT nuotr.

Dizainerė R. Piekautaitė pritaria, kad dirbti su projekto vedėja – malonumas, nes pati J. Jurkutė-Širvaitė yra įkvėpimas.

Antrajame projekto „Du balsai – viena širdis“ sezone puošiate J. Jurkutę-Širvaitę. Kodėl ėmėtės šio darbo televizijoje?

– Negaliu pasakyti, kad tai darbas televizijoje. Žaviuosi pačia Jurgita, ji ir buvo priežastis, kodėl nusprendžiau tai daryti.

J. Jurkutė-Širvaitė minėjo, kad žavisi jūsų kūriniais, tad dirbti drauge buvo maloni staigmena. Kaip į galimybę dirbti drauge reagavote jūs?

– Jurgita mane pakvietė dalyvauti projekte „Du balsai – viena širdis“ , ilgai negalvojau ir sutikau. Tačiau tai man tapo iššūkiu.

Kodėl darbas televizijos projekte – išbandymas?

– Reikia apgalvoti formas, spalvas, nesinori šabloninio vaizdo, o projekto nuotaika – lengva, tad stengiamės priderinti drabužius. Norime, kad būtų gražu, bet kartu nesugadinčiau ir Jurgitos grožio (juokiasi).

E. Genio/LRT nuotr.

Stengiuosi jį paryškinti, nes, kaip ir minėjau anksčiau, mano kostiumai Jurgitai tik papildoma detalė. Jie negali trukdyti dirbti scenoje, bet turi atspindėti projekto nuotaiką.

Kaip jums sekasi dirbti kartu?

– Viskas gerai, darbai vyksta sklandžiai. Nėra sunkumų, abiem, tikiu, smagu.

Kokius pageidavimus dėl norimų vilkėti drabužių išreiškė J. Jurkutė-Širvaitė?

– Ji paprašė elegancijos, tačiau nenorėjo, kad būtų per daug puošnu. Be to, kalbėjome apie tai, kad Jurgitos įvaizdis atitiktų ir renginio nuotaiką.

Nebuvo didelių diskusijų. Darbas vyksta su kiekviena laida – suknelę pabaigiame kažkur 17 valandą ir kurjeris greitai nuveža į studiją, Jurgita apsirengia ir eina į filmavimo aikštelę. Kiekvieną savaitę paruošiame, pamatuojame ir taip pamažu judame.

E. Blaževič/LRT nuotr.

O kiek turite laiko vienam deriniui?

– Nuo laidos iki laidos. Turime dvi savaites dviem kostiumams, tad per savaitę vieną parengiame. Kai paruošiu eskizą, Jurgita atvyksta pasimatuoti. Nepasitaikė ir nesutarimų dirbant drauge.

Ar yra skirtumas rengti drabužius televizijai ir drabužių kūrimas kasdieniam dėvėjimui?

– Televizijai renkuosi daugiau dekoro, ryškesnes spalvas, nes norisi, kad būtų žaisminga ir šviesu. Naudoju šiek tiek ir juodos spalvos, bet tada pateikiu ir kontrastą.

Kamera nemėgsta smulkiai margo rašto, todėl naudoju vienspalvius audinius, nenukrypstu ir nuo savo stilistikos, pasiremiu tais modeliais, kurie vyrauja šiose kolekcijose. Tačiau juos papildau naujomis detalėmis.

Kuris iš visų sukurtų įvaizdžių jums pačiai labiausiai patiko?

– Pusfinalio metu rodyta suknelė, specialiai siuvinėta baltomis gėlėmis. Taip pat odinis sijonas, batai bei palaidinė su blizgančia nugara – ji sulaukė ir didelio klienčių susidomėjimo. Be to, paskutinės laidos suknelė, su kuria Jurgita bus finale. Įstrigo ir pirmosios laidos įvaizdis – tiulinis sijonas su švarku.

Tačiau aš savo darbo proceso neromantizuoju. Dirbu ir tiek.

Kurie laikotarpiai jums labiausiai užimti?

– Visada prieš Naujus metus turiu labai daug darbo. Intensyvūs lapkritis ir gruodis, nes per šiuos mėnesius gaunu daug individualių užsakymų. Sausį reikia priduoti kolekciją kitų metų žiemai. Vasarą dirbu daugiau su individualiais užsakymais, pavyzdžiui, vestuvinėmis suknelėmis. Liepos pabaigoje reikia priduoti kitos vasaros kolekciją.

Gruodžio 8-ąją paaiškės, kas laimės projektą „Du balsai – viena širdis“. Balsavimas bus dviem etapais: iš penkių porų tris išrinks publika salėje, balsuodama išmaniosiomis kėdėmis, ir komisija. Vėliau iš tų trijų duetų laimėtoją rinks televizijos žiūrovai – vyks tiesioginis balsavimas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt