Tavo LRT

2018.11.27 18:49

R. Bružas ir A. Mockus „užstrigo“ Egipte: bandymai patekti į Sinajaus pusiasalį – nesėkmingi

„Esame priversti išeiti neplanuotų atostogų. Egiptas mus tiesiog pasiglemžė“, – sako keliautojai Aurimas Mockus ir Rimas Bružas, išvykę į ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtą legendinei Antano Poškos kelionei paminėti. Tenka apsišarvuoti kantrybe bei laukti, kol bus sutvarkyti dokumentai ir bus galima tęsti kelionę. Egiptas gerokai sujaukė planus, tad keliautojai planuoja atsargiai ir pripažįsta, net nenumanantys, kada pasieks kelionės tikslą.

Maždaug prieš savaitę atgavę motociklą, vyrai toliau keliauja po Egiptą. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ R. Bružas rašė, kad antrojo etapo pradžia nebuvo įkvepianti: „Tai pareikalavo daugiausia jėgų ir kantrybės. Galima rasti paralelių su pirmojo etapo pradžia ir prisiminti „maudynes prie Berlyno”, bet tuomet buvo ištvermės varžybos. O šiame etape reikėjo ištverti... nieko neveikimą.“

Aleksandrijos uoste pasiėmę iš Graikijos keltu atplukdytą motociklą, R. Bružas ir A. Mockus nuvyko į Kairą, kur aplankė Lietuvos ambasadą ir, žinoma, pasigrožėjo piramidėmis.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

„Šie statiniai Antanui Poškai ir jo pakeleiviui Matui Šalčiui paliko didžiulį įspūdį. Kaip gi nepaliks, jei anuomet tie du nutrūktgalviai sugebėjo pergudrauti piramidžių sargus bei užlipti kone į patį piramidės viršų, kur ir praleido visą naktį svajingai mąstydami apie šių statinių statytojus.

Žinoma, vėliau jiems dar kurioziškesnė situacija nutiko. Nusileidę žemyn jie neberado apačioje palikto savo motociklo. Jau manė, kad pavogė, bet greit paaiškėjo, kad šis nuo vėjo apvirto ir buvo užpustytas smėliu“, – smagia istorija iš kelionės, vykusios prieš daugiau nei 90 metų, pasidalijo A. Mockus.

Prieš kelias dienas keliautojai pirmą kartą pabandė patekti į Sinajaus pusiasalį. „Prie Sueco užkardos, kur pasitiko draugingi šlovingos Egipto kariuomenės kariai, nusakėme kelionės tikslus, pakalbėjome apie pasaulinės geopolitikos ir kitas aktualias apystovas, apipylėme juos kukliomis dovanomis ir, laukdami išganingo atsakymo iš viršaus, vieni kitiems jau rodėme vaikų nuotraukas, rypuodami kaip gražiai ir greitai jie auga.

Mintyse jau mačiau save kitą dieną valiūkiškai neriantį į baseiną Sharm El-Sheikh’e. Nereikia nė sakyti koks juos ištiko džiaugsmas, sužinojus, kad rytoj ir vėl pasimatysime, nes pirmuoju bandymu patekti į Sinajaus pusiasalį nepavyko“, – tąkart optimizmo nestokojo žurnalistas.

Tačiau jau kitą dieną A. Mockus buvo priverstas konstatuoti: „Egiptas mus pasiglemžė.“  Jis pasakojo, kad teko važinėti iš vienos įstaigos į kitą, aplankyti vidaus saugumo departamento ir gynybos ministerijas, kurios iš pirminės pažiūros keliautojams labiau man priminė griežtai saugomus kalėjimus nei šias institucijas. „Aukštos sustiprintos tvoros, apsauginiai bokšteliai ir krūvos ginkluotų kareivių kurie uoliai saugo šias teritorijas. Vargu ar karo metu kas galėtų būti dar geriau saugoma, o čia eilinės įstaigos, bet apsauga tikrai neeilinė“, – svarstė A. Mockus.

Supratę, kad geriausiu atveju Į Sinajaus pusiasalį persikelti pavyks tik paskutinėmis šio mėnesio dienomis, keliautojai nusprendė nuvykti į Hurgadą ir ten palaukti, kol bus sutvarkyti visi reikalingi dokumentai. Tačiau pakeliui jiems teko tikras kantrybės išbandymas – poste viduryje dykumos, tarp Kairo ir Hurgados, jiems teko praleisti šešias valandas. „Kol visi vietiniai su motociklais, automobiliais ir autobusais važiavo sau ramiai pro šalį, mes klausėmės policijos pareigūnų pasakų, kad su motociklu mes judėti toliau negalime. Neva blogos oro sąlygos“, – paaiškino A. Mockus.

Po ilgų laukimo valandų keliautojai galėjo vykti, tačiau dėl saugumo likusius 250 km iki Hurgados jų motociklą lydėjo pareigūnai. Jau kelias dienas keliautojai laukia kol bus sutvarkyti dokumentai ir mėgaujasi Egipto saule ir neplanuota proga atsipūsti.

Kai tik bus sutvarkyti visi dokumentai, R. Bružas ir A. Mockus grįš į Kairą, iš kur tęs kelionę į Indiją.

Aurimas Mockus ir Rimas Bružas leidosi į kelionę motociklu „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Ši ekspedicija skirta legendinės Antano Poškos kelionės motociklu į Indiją 90 metų jubiliejui paminėti. Daugiau naujienų apie ekspediciją – LRT.lt portale ir LRT paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.