Naujienų srautas

Tavo LRT2018.11.26 02:09

Lenkijos lietuviai supažindinti su LRT matymo galimybėmis

Punske,  kuriame didžioji dalis gyventojų yra lietuviai, dokumentinių filmų festivalyje parodytos partizanų ir tremtinių istorijos. Taip pat pristatytas LRT dokumentinių filmų archyvas ir LRT LITUANICA – kanalas užsienio lietuviams bei galimybės jį žiūrėti.

Dokumentinių filmų festivalis prasidėjo apybraiža apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

Iš viso Punske parodytos penkios partizanų ir tremtinių istorijos. Partizaninis judėjimas vyko ne tik Lietuvoje, partizanai, ieškodami ryšių su Vakarais, veikė ir Punsko krašto miškuose. 

 „Globalizacijos metu, kur dažnai mes užmirštam apie save, savo tautiškumą, reikia jį rodyti ir skatinti. Reikia jaudinti tuos jaunus žmones. Aš manau, kad ir mūsų mokyklose šie filmai bus rodomi plačiau, bet jie yra prieinami. Punske matome ir LRT TELEVIZIJĄ“ – pasakoja Punsko viršaitis Vytautas Lišauskas.

Viena iš istorijų apie disidentę, platinusią draudžiamą Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką, Nijolę Sadūnaitę, rodyta ir per LRT TELEVIZIJĄ. Tokių dokumentinių ir istorinių filmų televizijos archyvuose – šimtai.

Anot LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko, Lenkijos lietuviai turi kelias galimybes matyti visus LRT kanalus.

„Didelėje Lenkijos dalyje gyvenantys lietuviai turi galimybę tapti kabelinių televizijos operatorių klientais ir matyti LRT LITUANICA kanalą. Pats paprasčiausias būdas (matyti kanalus – LRT.lt), tai yra mūsų LRT.lt naujienų svetainė, kurioje galima matyti visas mūsų transliuojamas programas“, – teigia G. Oganauskas.

Pasak punskiečių, skirtingai negu Suvalkuose ar Seinuose gyvenančių tautiečių, jie LRT TELEVIZIJĄ mato puikiausiai. Tačiau problema – lėtas internetas Lenkijoje.

Skaičiuojama, kad per mėnesį LRT.lt svetainė sulaukia apie pusantro tūkstančio lankytojų iš Lenkijos.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą