Tavo LRT

2018.11.24 22:54

N. Marčėnaitė: jei mes nueitume į santuokų rūmus, visi netektų amo

LRT.lt 2018.11.24 22:54

„Nemanau, kad reikia taupytis jausmuose. Šitas gyvenimas yra per trumpas, kad kažką taupytume. Ką gi mes sutaupysime? Gausi tik per nagus“, – LRT laidai „Stilius“ sako televizijos laidų vedėja, menininkė Nomeda Marčėnaitė. Pora pripažįsta, kad savo santykius įteisinti jie ketina, tačiau žino – jei nueis į santuokų rūmus, visi neteks amo. 

Prieš daugiau nei penkerius metus susipažinusi pora – menininkė, televizijos laidų vedėja ir laivo kapitonas Vytas Palavinskas – nėra iš tų sužadėtinių, kurie gyvenimą kuria po bendru stogu. Mieste kiekvienas iš jų panyra į savo netipišką gyvenseną, bet vos atradę laisvo laiko lekia į  sodybą, vienkiemį Trakų rajone. Būtent ši sodyba yra erdvė, kur jiedu leidžia tik jiems priklausančias akimirkas.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Čia mūsų romantiška vieta, nuostabi erdvė. Vytas net ketino sodybą parduoti, bet aš paprašiau pagalvoti iki vasaros pabaigos. Kaip tik buvo pavasaris, mes pradėjom kuistis, tvarkytis, man apskritai ta aplinka yra tobula. Taip likome ir jis jau nebegalvoja, jog reikia ją imti ir parduoti“, – teigia menininkė.

Prieš jiedviem susipažįstant, N. Marčėnaitės ir V. Palavinsko asmeniniai gyvenimai buvo paženklinti skaudžių patirčių. Menininkė išgyveno skyrybas su antruoju vyru, o V. Palavinskas prieš metus buvo palaidojęs vėžiu sirgusią žmoną ir  liko vienas su trimis mažamečiais vaikais. Laivo kapitonas nebetikėjo, jog antrą kartą gali surasti savo antrąją pusę.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Po žmonos netekties man buvo depresija. Tada atrodė, jog visas pasaulis sugriuvęs. Tai vaikai, paskui, aišku, ačiū Dievui, pažintis su Nomeda, paskui gyvenimas sustojo į tokias vėžes, jog  dabar puikiai mes jaučiamės“, – pasakoja jis. 

Pasak N. Marčėnaitės, nėra vienos taisyklės, kokie turėtų būti poros santykiai. Buriuotojas prisimena, kad reikėjo laiko priprasti prie to, jog N. Marčėnaitė – žinomas televizijos veidas. Laivo kapitonas prisipažįsta, pirmieji vieši pasirodymai buvo iššūkis. Pramogų pasaulio taisykles puikiai pažįstanti N. Marčėnaitė tikina net negalvojusi slėpti santykių.

„Aš paniškai bijojau viešumo. Prisimenu Nomedos pokalbį, kai pasakė – yra kažkoks renginys, kuriame ji privalo dalyvauti. Nomeda manęs paklausė: „Ar mes dar slėpsimės, ar kartu eisime?“ Kadangi aš žinojau, kad tai nevienkartinis projektas, neatsitiktinė mūsų pažintis, aš tiesiog apsisprendžiau – taip, laikas būtų nueiti, kraipydamasis, vaipydamasis, bijodamas to viso proceso. O po kažkiek laiko pripranti šalia žinomos moters stovėti renginiuose prie fotosienelės“, – tikina V. Palavinskas.

Rudens pradžioje susižadėjusi pora tikina, kad jie nėra planuotojai ir apie vestuves dar nekalba. Abu tikina, kad šiuo metu turi labai daug ir per gyvenimą yra išmokę džiaugtis tuo, ką turi.

Laidos kūrėjų nuotr.

„Žinoma, ketiname įteisinti santykius, bet tai padarysime tikrai ne banaliai, ne kaip tikisi dauguma iš mūsų. Abu turime tokią reputaciją, jeigu mes elementariai nueitume į santuokų rūmus, visi netektų amo, visi mėnesį galvotų, kas įvyko?

Tos vedybos, manau, kad šaus į galvą, vėlgi kaip tas keliones planuojam, taip ir padarysime. Šaus gera mintis ir padarysim. Nemanau, kad mes prisirišę prie popierių, dokumentėlių. Jie nieko nekeičia, kaip parodė gyvenimas. Čia daugiau yra apie vidinį nusiteikimą ir apsisprendimą“, – svarsto N. Marčėnaitė.

Apie gyvenimo audras, įveiktus iššūkius, skaudžius praradimus, užgimusią meilę, gebėjimą žvelgti į gyvenimą pozityviai – Nomeda Marčėnaitė ir Vytas Palavinskas „Stiliuje“ lapkričio 24 d.  per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. Vedėja Violeta Baublienė.