Tavo LRT

2018.11.20 12:54

„(Ne)emigrantai“: Robertos istorija – nuo gyvenimo Kopenhagos parkuose iki verslo Škotijoje

LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2018.11.20 12:54

Prieš 16 metų į Daniją nuo pinigų stygiau pabėgusi Roberta negalėjo numanyti, kad laimės paieškos užsienyje baigsis nakvynėmis parke. LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ ji papasakos, kaip teko vogti iš parduotuvių, kad turėtų ko valgyti. Bet šiandien moteris – nuosavo verslo savininkė, įkūrusi veganiškų patiekalų kavinę Škotijos sostinėje Edinburge, kuriai didelė kompanija verslo pradžiai davė 50 tūkstančių svarų.

Roberta LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ papasakos neįtikėtiną emigracijos istoriją. Būdama vos 19-kos jauna mergina išvyko į užsienį. Danijoje apšilusi kojas su draugėmis lietuvė sugalvojo mesti darbus Kopenhagoje ir keliauti į daug didesnį miestą Londoną. Pinigų jauna mergina beveik neturėjo, tada ir prasidėjo problemos. Iš pradžių Roberta glaudėsi pas draugus ar draugų draugus. Paskui – laiptinėse ir parkuose.

Laidos stop kadras

Madingą veganiškų patiekalų kavinę Škotijoje įkūrusios lietuvės Robertos ir jos škoto vyro Tomo gyvenimas dabar atrodo tiesiog idealus. Visgi labai mažai kas žino tikrąją Robertos gyvenimo istoriją: kad buvo laikai, kai ji gyveno tiesiog gatvėje ir iš parduotuvių vogė maistą. Kad prieš tapdama vegane ji buvo taip nualinusi savo sveikatą, jog jauną moterį ištikdavo epilepsija. Roberta pradėjo gerti vaistus, paskui pabandė akupunktūrą. Niekas nepadėjo.

Internete aptikusi augalinę dietą, Roberta pradėjo valgyti vien tik daržoves, vaisius ir iš jų pagamintus patiekalus. Iš moters tokių pokyčių nesitikėjo niekas, nes prieš tai ji maitinosi visiškai kitaip. „Veganais tapome per naktį“, – apie galiausiai verslu virtusius mitybos pokyčius pasakoja Roberta. Sveikata, o paskui vienas pamatytas filmas ją ir vyrą pavertė tarytum kitais žmonėmis.

Laidos stop kadras

Verslininkai neslepia: išsilaikyti sunku, nes jie atsako ne tik už tai, kad patiekaluose nebūtų mėsos. Jų daržovės – iš ūkių, kuriuose tikrai neišnaudojami žmonės, o ir šiaip veganiški produktai daug brangesni. Tiesa, pora negali skųstis, o sėkmės istorijos lietuvaitei Robertai pavydėtų daugelis – nuo gyvenimo Kopenhagos parkuose iki nuosavo verslo Škotijoje.

Jaudinantis emigrantės pasakojimas „(Ne)emigrantuose“ – šį antradienio vakarą, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.