Tavo LRT

2018.11.18 12:54

N. Kazlaus laidoje – armėnų violončelės virtuozė K. Georgian

LRT.lt2018.11.18 12:54

Laidų ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ pokalbiai su pasaulinio garso kultūros ir meno asmenybėmis pildosi vis naujomis spalvomis – šį sekmadienį žymi armėnų kilmės muzikė Karine Georgian. Galima būtų sakyti yra laimės kūdikis, bet... Pabėgimas į Londoną tapo pagrindiniu leitmotyvu visoje virtuoziškosios violončelininkės gyvenimo dramoje.

„Tik dabar supratau, kad visą laiką bėgau nuo savęs, o tai yra neįmanoma, tenka su tuo susitaikyti“, – sako ji.

Mstislavo Rostropovičiaus mokinė, tokia pat virtuoziška violončelininkė, kaip ir maestro, Čaikovskio konkurso laureatė, anksti pažinusi artistinę šlovę ir labai jauna su Aramu Chačiaturianu apkeliavusi visą pasaulį.

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

Muzika – nuo pat gimimo, augusi garsių muzikų šeimoje, tiesiog natūraliai pratęsusi tėvų profesijas ir anksti susitikusi su garsiausiais muzikos korifėjais ji tvirtai perėmė jų muzikinės aplinkos aukščiausius standartus, kuriais dabar dosniai dalijasi su mokiniais.

Ir čia pat atsimena epizodą iš legendinio Mstislavo Rostropovičiaus pamokų, kai tik po dešimto deramo išėjimo prieš publiką jai buvo leista groti tą vienintelį kūrinį, kuris ilgam išliktų atmintyje kaip maestro M. Rostropovičiaus pamoka – atlikėjui pateikti save bei nusiteikti viduje taip pat svarbu, kaip ir ilgi repeticijų metai.

Karine Georgian visuomet kelyje – ar tai koncertinės gastrolės, ar kelionės į muzikos akademiją tolimame Europos mieste.

Ją jau penkiasdešimt metų lydi tas pat instrumentas, esantis visada šalia – tai gerokai ilgiau nei buvimas su kuriuo nors, net ir artimiausiu, žmogumi.

Laidos viešnia netikėtai prasitars, kokiam kolegai ji visuomet atras vietos dvigulėje viešbučio lovoje.

Apie visa tai šį sekmadienį laidoje “Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” 21 val. per LRT PLIUS

Populiariausi