Tavo LRT

2018.11.16 19:03

A. Mockus apie ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“: turime sugalvoti planą B

LRT.lt 2018.11.16 19:03

„Sulaukiame neraminančių žinių, kad dėl neramumų kai kuriose šalyse gali pasikeisti numatytas kelionės maršrutas, nors optimizmo neprarandame, jau galvojame apie planą B“, – sako keliautojas Aurimas Mockus, kuris su bičiuliu Rimu Bružu leidosi į kelionę „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtą legendinei Antano Poškos kelionei paminėti. Šiuo metu keliautojai „užstrigę“ Egipte, keliautojai dar neatgavo savo motociklo, kuris iš Graikijos plukdytas keltu į Aleksandrijos uostą.

A. Mockus pasakoja, kad Aleksandrijoje teko užtrukti ilgiau nei buvo planuota. LRT.lt primena, kad Iš Graikijos į Egiptą keliautojai skrido lėktuvu, o jų motociklas tuo metu buvo plukdomas keltu į Aleksandriją. Formalumai ir įvairios muitinės procedūros, susijusios su motociklu užtruko gerokai ilgiau nei numatyta ir sujaukė A. Mockaus ir R. Bružo planus.

„Šįryt su Rimu svarstėme, kad jei viskas būtų klostęsi pagal planą, šiandien jau veikiausiai būtume važiavę per Iraną, o galbūt jau būtų pavykę pasiekti net ir pačią Indiją“, – sako A. Mockus. Tai, kad tenka užsibūti vienoje vietoje ir nėra galimybės tęsti kelionę keliautojus jau taip pat ima varginti.

Keliautojas tikisi, kad motociklą pavyks atgauti rytoj ir pastebi, kad Europoje panašūs dalykai išsispręsdavo žymiai greičiau. „Egipte turime apsiginkluoti kantrybe. Kol kas optimizmas neblėsta ir stengiamės įamžinti kuo daugiau medžiagos, tačiau neramios žinios pasiekia iš Izraelio“, – nuogąstauja keliautojas.

Jis pasakoja, kad Izraelyje šiuo metu juntamas sujudimas, susijęs su kaimyninėmis šalimis, viena  jų – Sirija. Keliautojo teigimu, gali būti, kad iš Izraelio teks keltis į Turkiją ir nevykti per Siriją bei Iraką. „Norime kuo tiksliau atkartoti A. Poškos kelią, tad būtų apmaudu, jei teiktų keisti maršrutą. Tačiau tai nebūtų visiškas netikslumas – grįždamas iš Indijos A. Poška važiavo per Turkiją, tad mes tiesiog pasuktume kitu jo maršrutu“, – sako A. Mockus.

Keliautojas neslepia, kad psichologinė įtampa auga, o nežinomybė daro savo, tačiau optimizmo vyrai nepraranda ir tikisi, kad viskas vyks kaip numatyta ir jau rytoj jie galės pajudėti į Kairą, iš kurio patrauks į Izraelį.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Išsamiau – vaizdo įraše.