Tavo LRT

2018.11.15 10:59

LRT metų apdovanojimai: nominuojami ne tik garsūs, bet ir paprasti žmonės

Nominacijai „Metų aidas“ siūlomi ir kultūros pasaulio atstovai, ir sportininkai, ir kitaip Lietuvą garsinantys asmenys, o nominacijoje „Metų drąsa“ – nemažai didvyriškus paprastų žmonių poelgius pasakojančių istorijų. Taip apie LRT apdovanojimų pirmąjį etapą pasakoja LRT.lt skaitmeninių projektų vadovė Lina Patskočimaitė. Ji ragina negaišti, nes savo kandidatus apdovanojimams galite siūlyti iki lapkričio 15 d.

Paskutiniąją metų dieną LRT pagerbs ir apdovanos labiausiai 2018 m. nusipelniusius žmones, darbus, idėjas bei iniciatyvas. Iki lapkričio 15 d. kiekvienas gali teikti savo pasiūlymus, iš kurių komisija išrinks labiausiai vertus apdovanojimo. Savo kandidatus bei idėjas galite siūlyti www.lrt.lt/apdovanojimai.

Nors apdovanojimų kategorijos – net devynios, L. Patskočimaitė viena įdomiausių įvardija nominaciją „Metų aidas“: „Nominacija „Metų aidas“ – bene įvairialypiškiausia, nes yra begalybė sričių, kurioje žmonės gali būti nominuoti už Lietuvos vardo garsinimą.“

Galimybę pirmoji pamatyti, ką siūlo LRT žiūrovai, klausytojai bei skaitytojai turinti L. Patskočimaitė sako, kad šioje nominacijoje ypatingo dėmesio susilaukia kultūros atstovai. Tarp jų – neseniai įvaizdinį klipą apie Lietuvą sukūręs Jokūbas Laukaitis, operos solistė Asmik Grigorian ir kiti.

L. Patskočimaitė, E. Genio/LRT nuotr.

„Taip pat siūlomas Arūnas Matelis, kuris su savo filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ apkeliavo daug pasaulio šalių. Nepamiršta ir filmo „Tarp pilkų debesų“ kūrėja Rūta Šepetys“, – sako L. Patskočimaitė.

Šalia kultūros atstovų šiai nominacijai taip pat siūlomi ir mokslo, sporto šviesuoliai: „Prisimintas Virginijus Šikšnys – nusipelnęs lietuvių mokslininkas, garsinantis mus visame pasaulyje. Taip pat prisimenami ir sportininkai, pavyzdžiui, Lietuvos neįgalieji, kurie Europos čempionate pelnė 8 medalius.“

Kita svarbi nominacija, sako L. Patskočimaitė – „Metų drąsa“, skirta apdovanoti tuos, kurie šiais metais buvo drąsiausi savo poelgiais.

„Man tai viena įdomiausių nominacijų, nes drąsą galima vertinti iš skirtingų kampų. Tarp nominantų minima kalėjimų departamentą sujudinusi Rasa Kazėnienė, taip pat Lietuvos žurnalistų bendruomenė, kuri nebijojo iškelti klausimą ir net kreiptis į teismą dėl Registrų centro duomenų. Taip pat nominuojama tiek LRT tyrimų komanda, tiek kitų portalų tyrimų komandos, tiriančios korupcijos apraiškas Lietuvoje“, – sako ji.

Beje, siūlyti galima ne tik žinomas asmenybes ar organizacijas, bet ir paprastų žmonių didvyriškus poelgius. „Mane labiausiai žavi asmeniškos istorijos, pavyzdžiui, kaip kaimynas iš degančio namo išgelbėjo šunelį – žmonės dalijasi savo pasakojimais. Tai reiškia, kad siūlyti galima ne tik žinomus veidus, bet ir artimoje aplinkoje didvyriškai pasielgusius žmones“, – tikina L. Patskočimaitė ir ragina tokių atveju savo siūlymą būtinai pagrįsti plačiau.

Savo kandidatus siūlykite www.lrt.lt/apdovanojimai iki lapkričio 15 d.

Išsamiau – vaizdo įraše.