Tavo LRT

2018.11.12 17:12

R. Bružas ir A. Mockus atsisveikina su Europa: įdomumas tik prasideda

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.12 17:12

„Nors vis labiau tolstame nuo Lietuvos, su kiekvienu kilometru ji atrodo esanti vis arčiau“, – pasakoja keliautojai Rimas Bružas ir Aurimas Mockus. Beveik prieš mėnesį jie leidosi į ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, skirtą legendinei Antano Poškos kelionei paminėti. Įveikę daugiau nei šešis tūkstančius kilometrų keliautojai pasiekė pusiaukelę, tačiau sako, kad tai tebuvo apšilimas – didžiausi išbandymai dar priešaky.

Ekspedicija „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ pasiekė pusiaukelę. Iš Klaipėdos išvykę per Karaliaučiaus sritį, Lenkiją, Vokietiją, Čekiją, Austriją, Vengriją, Bulgariją ir Graikiją bei įveikę per šešis tūkstančius kilometrų, mūsų keliautojai porai dienų atsisveikino su savo motociklu, kuris iš Atėnų Piraeus uosto išplukdytas į Egiptą.

„Technika turi savybę kartais pareikalauti dėmesio. Kadangi motociklas nėra naujas, nelaukiame, kol nutiks kas nors rimto ir vos tik pastebime, kad nusidėvėjo padangos ar stabdžių kaladėlės iškart tuo pasirūpiname“, – pasakoja R. Bružas ir A. Mockus, paruošę savo transporto priemonę tolimesnei kelionei.

Kol motociklas plukdomas, keliautojai gali kiek atsipūsti ir daugiau laiko praleisti Graikijoje. Nemenką įspūdį jiems paliko tūkstančius metų menantys pastatai, ypač žymusis Atėnų akropolis.

 Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

„Kaskart keliaudamas į vis naujas, mano paties dar neaplankytas vietas, jaučiuosi lyg koks kolumbas, atradęs ir pažinęs kažką naujo. Bet kartais dar nutinka ir taip, kad tai mane paliečia iki pasąmonės gelmių. Taip giliai, kad jei iš tikro tiesa, jog mirdamas žmogus dar spėja pamatyti trumpą filmą su gražiausiomis savo gyvenimo patirtomis akimirkomis, tai būtent šios dienos akimirka privalėtų būti tame filme. Mano manymu, Atėnų akropolis – didingiausias ir vienas mįslingiausių senosios Europos civilizacijos išlikusių statinių, liudijančių kaip toli jau buvo pažengusi žmonija dar II tūkstantmetyje prieš mūsų erą“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ rašė A. Mockus. 

Šiandien keliautojai dar pasidžiaugs Atėnų saule ir rytoj lėktuvu keliaus į Kairą, iš ten pasuks į Aleksandrijos uostą, kur pasiims savo motociklą. „Vėliau su motociklu grįšime į Kairą, čia susitiksime su ambasados darbuotojais. Kitas iššūkis – Sueco kanalas, o vėliau bandysime susitikti su lietuvių bendruomenėmis kituose miestuose, vienas jų – Šarm aš Šeichas“, – pasakoja R. Bružas.

 Socialinio tinklo „Facebook“ paskyros „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ nuotr.

Nors keliautojai jau prieš tai minėjo, kad ir Europa nebuvo toks lengvas pasivažinėjimas, koks atrodė prieš leidžiantis į kelią, išvykdami iš senojo žemyno vyrai sako, kad vis dėlto tai tebuvo apšilimas: „Nereikėjo sukti galvos dėl vizų, sienų kirtimo, prastų kelių ar didelių kultūros skirtumų. Didžiausiu nepatogumu tapo ties Berlynu ar Atėnuose išmaudęs lietus. Antrasis kelionės etapas tikrai bus kupinas išbandymų ir nežinomybės. Taigi įdomumas tik prasideda.“

Keliautojai juokauja, kad nors vis labiau tolsta nuo Lietuvos, su kiekvienu kilometru ji atrodo esanti vis arčiau: „ Toldami nuo Lietuvos, artėjame prie Indijos, iš kur baigę savo ekspediciją patrauksime namo. Vadinasi, su kiekviena kelio atkarpa artėjame link namų.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.