Tavo LRT

2018.11.12 10:54

Duetų dalyvius gražinantis Ą. Misiukevičius: Lietuvoje nėra įprasta matyti vyrus vizažistus

LRT.lt 2018.11.12 10:54

„Sulaukiu labai daug skirtingų reakcijų, nes Lietuvoje dar neįprasta matyti vyrus vizažistus. Pamenu, grimuoju vieną merginą ir ji klausia: „Kodėl pasirinkai tokią mergaitišką profesiją?“ – sako šeimų duetų dalyvius gražinantis Ąžuolas Misiukevičius. Pasak jo, šiais laikais ribos tarp to, kas mergaitiška, ir to, kas berniukiška, tikrai nyksta – svarbiausia daryti dalykus, kuriais galima mėgautis. 

Nuoširdžiausio muzikinio projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyviams kiekvienas šeštadienis – kupinas iššūkių. Šou dalyvaujantys neprofesionalai neretai pirmą kartą lipa į sceną, ruošia įspūdingus pasirodymus, ne vienas prisipažįsta niekada nemanęs, kad kitoje ekrano pusėje dirba tokia gausybė žmonių. 

Laidos kūrėjų nuotr. 

Vienas jų – vizažo meistras Ą. Misiukevičius. „Žinau, kad matyti vaikiną prie grimo stalo – dar ne taip įprasta, tačiau stereotipai susiformavę visai be reikalo“, – šypsosi 22 metų vizažistas. 

„Studijavau mados marketingą Londone, tačiau ten pagyvenęs nusprendžiau grįžti į Lietuvą. Turiu klausos problemą, todėl man visada labiau patiko susikaupti ir kurti, o ne klausyti paskaitų ar būti palinkus prie knygų. 

Supratęs, kad noriu pasinerti į meną, Lietuvoje baigiau makiažo kursus, o dabar jau pusmetį mokausi „Grimo akademijoje“, – savo kelią į vizažisto kėdę pasakoja jis.

„Labiausiai man patinka dirbti TV projektuose. Čia – visai kitas tempas, tenka grimuoti daug skirtingų veidų, todėl darbas – tikrai nenuobodus. Asmeninėms šventėms grimuojamos nuotakos neretai labai jaudinasi, o čia turiu daugiau laisvės kurti ypatingus įvaizdžius“, – juokiasi grimo meistras.

„Sulaukiu labai daug skirtingų reakcijų dėl to, kad Lietuvoje dar nėra įprasta matyti vyrus vizažistus. Pamenu, grimuoju vieną merginą ir ji klausia: „Kodėl pasirinkai tokią mergaitišką profesiją?“ 

Man keista, juk moterys ir statybose dirba, šiais laikais ribos tarp to, kas mergaitiška, ir to, kas berniukiška, tikrai nyksta. Žmonės supranta, kad svarbiausia klausyti savo pašaukimo ir daryti tai, kuo mėgaujiesi“, – atskleidžia Ą. Misiukevičius.

Laidos kūrėjų nuotr. 

„Su kolegėmis sutariame puikiai, visada draugiškai pakonkuruojame, mokomės vieni iš kitų. Svajoju toliau tobulėti vizažo srityje, o vėliau – ir plaukų stilizavime. Man gera išpildyti kitų lūkesčius ir matyti žmogų, kuris, pažiūrėjęs į veidrodį, nuoširdžiai nusišypso“, – kalba vizažistas.

„Tiems, kurie nedrįsta rinktis vieno ar kito kelio dėl stereotipų, noriu palinkėti, kad tiesiog darytų tai, kas jiems patinka. Yra daug skambių pamokančių frazių, bet svarbiausia išbandyti gyvenimą. Reikia priimti iššūkius, nekreipti dėmesio į visuomenės nuomonę. Ir tai – ne tik Lietuvos bėda, stereotipų pilna visame pasaulyje. 

Studijuodamas „Grimo akademijoje“ ir po truputį tiesdamas sau vizažisto kelią, supratau, kad svarbiausia sekti tai, ką sako širdis, ir tikrai rasite vietą, kurioje jausitės laimingi“, – linki Ą. Misiukevičius.