Tavo LRT

2018.11.08 13:37

LRT kviečia teikti pasiūlymus Metų apdovanojimams

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.08 13:37

Iki Naujųjų likus vos kelioms minutėms, LRT žiūrovai, klausytojai ir skaitytojai sužinos, kas tapo Valstybės atkūrimo 100-mečio Metų žmogumi. Jis bus apdovanotas iškilmingame visus 2018-uosius vainikuojančiame šventiniame koncerte LRT Didžiojoje studijoje. Kartu bus teikiamos ir dar 8 nominacijos už reikšmingiausius Lietuvai darbus ir iniciatyvas.

Kas taps nominantais, paaiškės portale LRT.lt. LRT kviečia siūlyti kandidatus, kurie per 2018 metus labiausiai prisidėjo prie bendrojo gėrio Lietuvoje. Skelbiamos 9 LRT apdovanojimų nominacijos: Metų įvykis, Metų inovacija, Metų aidas, Metų pozicija, Metų perspektyva, Metų pasiekimas, Metų iššūkis, Metų iniciatyva ir pagrindinė nominacija – Metų žmogus.

„LRT RADIJAS turėjo puikią tradiciją rinkti Metų žmogų. Pirmasis LRT RADIJO Metų žmogus buvo prezidentas Valdas Adamkus. Šią gražią idėją nusprendėme išplėtoti, apimdami daugiau sričių, ir apdovanojimus teikti visus metus vainikuojančiame renginyje – LRT Metų apdovanojimuose. Juos transliuosime gruodžio 31-ąją, baigiant jubiliejinius, Valstybės atkūrimo 100-mečio, ir pasitinkant Naujuosius metus“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir į nominacijų teikimą kviečia aktyviai įsitraukti visuomenę.

LRT.LT skaitytojai gali siūlyti kandidatus iki lapkričio 15 d. adresu https://www.lrt.lt/projektai/apdovanojimai.

Iš visų pasiūlytų kandidatų nugalėtojus atrinks LRT Metų apdovanojimų komisija, kurią sudarys LRT žmonės ir viešojo gyvenimo autoritetai.

NOMINACIJOS

1. Metų įvykis

2018-aisiais Lietuvoje įvyko daug svarbių kultūrinių, politinių ir kasdienių įvykių. Kuris jų buvo svarbiausias?

2. Metų inovacija

Apie inovacijas dažniausiai girdime mokslo srityje. Bet naujovės svarbios visur. Kuri iš jų šiemet buvo pažangiausia? 

3. Metų aidas

Tai nominacija, teikiama už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Kuris žmogus 2018-aisiais buvo ryškiausias Lietuvos ambasadorius?

4. Metų pozicija

Šis apdovanojimas teikiamas už viešai išsakytą nuomonę, poziciją, kuri paskatino svarbias visuomenės diskusijas, akivaizdžius pokyčius.   

5. Metų perspektyva

Ryškus debiutas moksle, mene, kultūroje, sporte. Unikali darbo pradžia. Ši nominacija skirta jaunam žmogui (iki 25 metų), kurio pasiekimai jau dabar svarbūs Lietuvai.

6. Metų pasiekimas

Esminiai procesai vyksta ne tik rampų šviesoje, o kantriai ir sąžiningai dirbant kasdienį darbą. Koks ir kieno pasiekimas 2018 metais mums atrodo svarbiausias?

7. Metų iššūkis

Tai nominacija drąsiam ir veržliam žmogui ar žmonių grupei, kuri 2018 metais ryžosi iššūkiui. Galbūt tai paprastas, bet unikalus pokytis mažojoje bendruomenėje, galbūt – sudėtingas sprendimas, padaręs įtaką visai Lietuvai. Siūlykime žmones, kurie nebijo siekti ir keisti.

8. Metų iniciatyva

Tai judėjimas, projektas ar idėja, turėjusi svarbų poveikį visai Lietuvai, konkrečiam miestui ar žmonių bendruomenei.

9. Metų žmogus

Tai žmogus, labiausiai nusipelnęs Lietuvai 2018 metais.

Daugiau – vaizdo įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt