Tavo LRT

2018.11.06 16:57

Škotijos oro uoste gaisrininku dirbantis Edvinas – žmonės skristi bijo iš nežinojimo

LRT.lt2018.11.06 16:57

 „Galite būti užtikrinti, kad tame oro uoste, kur jūs leidžiatės, yra grupės apmokytų žmonių“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ sako Aberdyno oro uosto priešgaisrinėje tarnyboje dirbantis Edvinas Dobrovolskis. Anot jo, žmonės kartais bijo skraidyti, nerimauja, nes nežino tam tikrų dalykų.

Rengdami „(Ne)emigrantų“ reportažą LRT TELEVIZIJOS laidos kūrėjai apsilankė vietoje, kur pašaliniai žmonės beveik nepatenka. Tai – oro uosto priešgaisrinės tarnybos patalpos. Jeigu leidžiantis užsidegtų lėktuvas, čia dirbantys vyrai akimirksniu atsidurtų įvykio vietoje ir net nesudvejoję šoktų į ugnį gelbėti gyvybių – pasirengę blogiausiam, bet viliasi, kad savo akimis tragedijos niekada neišvys.

Laidos kūrėjų nuotr.

Antradienio vakaro laidos herojumi tapęs E. Dobrovolskis – vienintelis Škotijos miesto Aberdyno oro uoste dirbantis lietuvis ir net vienintelis užsienietis gaisrininkas. Toks pavojingas ir itin atsakingas darbas daug kam tik svajonė – į vieną vietą Aberdyne paprastai pretenduoja per 400 žmonių. Įvykdęs normatyvus, baigęs mokymo programą ir išlaikęs egzaminus, E. Dobrovolskis, jei prireiktų, dėl kitų gyvybių rizikuotų net savąja.

Savo karjerą oro uostuose jis pradėjo dar Kaune – dirbo aviacinio saugumo inspektoriumi. Įdėjęs labai daug pastangų, tokį pat darbą gavo ir Aberdyne.

„Čia tikriausiai susiję su karjeros siekimu, tai visa ta idėja buvo – kur toliau? Kai pasieki tą laiptelį, tada pradedi galvoti, kur toliau“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ šį antradienio vakarą sakys E. Dobrovolskis.

Laidos kūrėjų nuotr.

Per savo karjerą Kaune, o paskui – Aberdyne, kur vėliau perėjo į gaisrininkus, E. Dobrovolskis tikrindamas žmonių lagaminus matė pačių keisčiausių dalykų.

„Nuo alkoholinių gėrimų rankiniame bagaže iki tokių, kur yra brangenybės ir įvairiausi meno kūriniai. Taip pat vežasi ir gyvūnus. Kažkas nesupranta, kaip tą patikrą atlikti tinkamai, ir praleidžia gyvūną pro rentgeno aparatą“, – keisčiausius nutikimus pasakos jis.

Kurį laiką padirbęs saugumo inspektoriumi, E. Dobrovolskis nusprendė savo jėgas išmėginti oro uosto priešgaisrinėje tarnyboje. Vyrukas sako, kad šiame darbe jaučiasi patenkintas, o dėl savo gyvybės nebijo, nes treniruojasi ir mokosi pakankamai, kad būtų pasirengęs viskam. Negana to, E. Dobrovolskis Škotijoje įkūrė krepšinio komandą ir net krepšinio akademiją vaikams.

Laidos kūrėjų nuotr.

Apie automobilius žinoma labai daug, bet tikrai labai mažai apie lėktuvus. E. Dobrovolskis sako, kad žmonės skristi dažnai bijo tiesiog iš nežinojimo.

„Galite būti užtikrinti, kad tame oro uoste, kur jūs leidžiatės, yra grupės apmokytų žmonių. Tai tikrai, manau, galite jaustis daug ramiau ir saugiau, tikrai nereikia bijoti“, – sako jis.

Visa oro uosto gaisrininko E. Dobrovolskio istorija „(Ne)emigrantuose“ – šį antradienio vakarą, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt