Tavo LRT

2018.11.01 00:39

„Labanakt, vaikučiai“ laidoje naudotos lėlės atsidurs LRT muziejuje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.01 00:39

Prieš beveik 43 metus Lietuvos televizijos eteryje pasirodė pirmoji laida vaikams „Labanakt, vaikučiai“. Ji buvo rodoma kelis dešimtmečius. 7–9 dešimtmetyje televizijoje buvo kuriama nemažai laidų bei spektaklių, kuriems specialiai buvo gaminamos lėlės. Pastaruosius dešimtmečius jos dulkėjo televizijos sandėlyje, tačiau artimiausiu metu ketinama jas restauruoti ir eksponuoti muziejuje.

20 metų ekskursijas po LRT ir jo muziejų vedanti muziejaus vadybininkė Raimonda Impolevičienė pasakoja, kad sandėlyje daugelį metų dūlėjo lėlės iš ankstesnių televizijos laidų. 8 dešimtmetyje televizijoje buvo kuriama nemažai laidų bei spektaklių vaikams, kurioms specialiai buvo kuriamos originalios lėlės, o jas kūrė žinomi lėlių teatro kūrėjai Gintautas Žalalis ar Vitalijus Mazūras. Dabar nuspręsta keletą lėlių restauruoti ir vėliau atrasti joms vietą LRT muziejaus ekspozicijoje.

„Dabar yra Gustavo enciklopedija, visi ją žino, o tais laikais visi žinojo „Labanakt, vaikučiai“, žinojo Labanaktuką, turime net vinjetę išsaugoję, kurtą dailininkės Marijos Ladigaitės“, – pasakoja R. Impolevičienė.

Tarp apdulkėjusių sandėlio lėlių atrastas ir legendinis laidos „Labanakt vaikučiai“ personažas Labanaktukas.

Labanaktukas ir kitos lėlės po restauracijos bus eksponuojamos parodoje, skirtoje Lėlės teatro 60-mečiui, po jos keliaus į LRT muziejų.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt