Naujienų srautas

Tavo LRT2018.11.02 12:20

Klausiate – atsakome. Kiek milijonierių dabar yra Seime?

Mokesčių inspekcijos ir žurnalo „TOP“, kiekvienais metais pristatančio 500 turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą, duomenys skiriasi, sako Ovidijus Lukošius. Anot jo, informacija nesutampa dėl to, nes pateikdami pajamų deklaracijas Mokesčių inspekcijai, Seimo nariai savo turtą vertina atsargiai.

„Prašau atskleiskite, kiek Seime yra milijonierių. 2016 m. buvo 20, o Vokietijos parlamente – 10. 2017 m. duomenų nėra“, – domisi LRT RADIJO klausytoja Nijolė iš Pietų Lietuvos.

Milijonierių sąrašą atskleidžia žurnalo „TOP“ leidėjas O. Lukošius. Jis pasakoja, kad leidinio ir Mokesčių inspekcijos duomenys skiriasi.

BNS nuotr.

„Mokesčių inspekcijos duomenimis, šiuo metu pagal pačių Seimo narių pateiktas pajamų ir turto deklaracijas, turime tik du milijonierius, tai – Ramūnas Karbauskis ir Kęstutis Glaveckas“, – kalba jis.

Pasak O. Lukošiaus, Seimo nariai pajamų deklaracijas pateikia atsargiai: „Mokesčių inspekcijai pajamų deklaracijas teikiantys politikai dažnai turtą vertina labai atsargiai. Dažniausia – tik oficiali arba pirkto turto vertė ir panašiai. Todėl turtingų žmonių ir daugiau nei milijoną eurų turinčių Seimo narių turbūt yra gerokai daugiau.“

BNS nuotr.

Žurnale „TOP“ milijoną arba didesnį turtą turinčių Seimo narių šiek tiek daugiau, tikina O. Lukošius. Jo teigimu, žurnalo „TOP“, kas metus vertinančio ir pateikiančio 500 turtingiausių Lietuvos gyventojų sąrašą, duomenų bazėje tarp milijonierių Seimo narių yra daugiau ir jų turtas dažnu atveju yra gerokai didesnis, nei nurodo Mokesčių inspekcija.

BNS nuotr.

„Tai pirmiausia yra dėl to, nes mes skaičiuojame realią turto vertę, rinkos vertę, kuri dažnai yra gerokai didesnė negu ta, kurią pateikia Registrų centras arba Mokesčių inspekcija. Kaip pavyzdys, Registrų centras butą gali vertinti 50 tūkst. eurų, tačiau rinkoje toks butas gali kainuoti 300 tūkst. ar daugiau“, – aiškina leidėjas.

BNS nuotr.

Žurnalo duomenimis – Seime ne 2, bet 4 milijonieriai. „Ramūnas Karbauskis, Kęstutis Glaveckas, Dainius Kreivys ir Kazys Starkevičius. Tarp milijonierių galėtume įrašyti ir Gabrielių Landsbergį, tačiau turto arba verslo savininkė yra jo žmona Austėja Landsbergienė. Todėl jis ne milijonierius, bet Landsbergių šeima kitų metų „TOP“ sąraše tikrai turėtų būti tarp žmonių, kurių turtas perkopia arba gerokai perkopia milijoną eurų“, – pasakoja O. Lukošius.

Parengė Viktorija Juškauskaitė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą