Tavo LRT

2018.11.04 16:06

K. Zvonkuvienė: kodėl profesionalai lipa į sceną, jei nieko nejaučia?

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.11.04 16:06

Antrus metus projekte „Du balsai – vena širdis“ dalyvius vertinanti K. Zvonkuvienė sveikina aktorių Mantą Stonkų prisijungus prie komandos: „Jis – profesionalas, turi labai gerą humoro jausmą, iškalbingas. Esame skirtingi, kiekvienas galime vertinti per savo prizmę.“

– Pernai į „Du balsai – viena širdis“ sceną lipote kartu su seserimi, o pirmoje laidoje minėjote, kad reikėtų pagaliau kviesti mamą. Kaip manote, ar nustebinsite su dar vienu duetu?

– Nežinau, kaip bus. Mamai kol kas pritrūksta drąsos – gal ateityje, bet šiai dienai neplanuojame, nes ji nepasiruošusi.

– Ne kartą buvo kalbėta, kad scenoje su artimu žmogumi pasirodęs profesionalas jaudinasi labiau nei per savo pasirodymus. Kodėl taip yra?

– Tai faktas. Šeima – didžiausias turtas gyvenime. Jokia scena, darbas neatstos to ryšio ar jausmo. Kai dainininkai tai daro dažnai, tai tampa lyg ir kasdienybe. Artimas galbūt į sceną žengia pirmą kartą gyvenime. Todėl profesionalas perima daug atsakomybės, išgyvena. Norisi, kad partneris suprastų, jog esi šalia ir visada padėsi ar apginsi, jei kas nors blogai.

Ko gero, kai tarp žmonių yra ryšys, jaučiasi jaudulys. Kodėl išvis profesionalas lipa į sceną, jei nebesijaudina ir nebėra jausmų? Jei norisi tik techniškai kažką atlikti, tai, manau, ne jam skirta ši profesija.

Pamenu, aš labiausiai jaudinausi už sesę, siekiau, kad ji žinotų, jog viskas bus gerai, o jei kažkas nepasiseks – aš būsiu šalia. Tai didžiulė atsakomybė.

Pavyzdžiui, R. Kirilkinas į sceną lipo su pussesere. Buvo tiek jausmų, atrodo, kad jie abu profesionalai, nes dainuoja puikiai. Tačiau sklido tiek daug jaudulio, atrodė, širdis iššoks iš krūtinės. Tuo labiau, kad mes sėdime šalia, per televizijos ekranus galbūt nesimato, bet komisija arčiausiai duetų – labai gražu stebėti, tikrai pakerta kojas.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kurie pasirodymai projekte jums labiausiai įsiminė?

– Kiekvienas jų yra ypatingas. Pamenu, kai dainavo Aurelija su dukra Gabriele. Turbūt neįmanoma vaiko išmokyti suvaidinti jausmus. Mamos ir dukros ryšys nuostabus.

Be to, buvo ir analogiška situacija. Jau užaugęs vaikas pasirodė drauge su mama, tai Reda ir Gražina. Jų atlikimas buvo labai gražus. Kol tu vaikas ar paauglys, dažnai nepaskambini mamai, atsainiai žiūri į tėvus ir jų norą žinoti, ką veiki. Jos – suaugusios moterys, kurios turi tokį stiprų ryšį. Daina ir atlikimas – įspūdingas. Muzika sustiprina jų jausmus, pagyvina norimus pasakyti žodžius.

Nemažai yra pasirodymų, kurie sujaudina, todėl mums sunku sėdėti ir spręsti jų likimus.

E. Genio/LRT nuotr.

– Pirmoje laidoje jūsų dainą atlikęs duetas sakė, kad bijo jūsų kaip komisijos narės. Ar jus tai stebina?

– Turbūt natūralu. Jei eičiau į projektą ir rinkčiausi komisijoje sėdinčio atlikėjo dainą, jaudinčiausi. Vis dėlto tikiuosi, kad man pavyko išsklaidyti mitą, kad aš pikta, griežta ir pažersiu daug kritikos.

Mes išsakome savo jausmus ir nesėdime komisijoje tam, kad sukritikuotume ir sugadintume jiems gyvenimus.

Kita vertus, gera, smagu ir malonu, kad jos pasirinko mano dainą. Tai buvo ir drąsus žingsnis, ir didžiulė atsakomybė, nes turi labai pasistengti.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kaip vertinate M. Stonkų kaip komisijos narį?

– Mes su D. Filmanavičiūte paplepam, o jis padeda tašką. Su M. Stonkumi, kaip su broliu. Džiaugiamės, kad prisijungė prie mūsų šeimos. Jis – profesionalas, turi labai gerą humoro jausmą, iškalbingas. Nežinau, kiek jis nusimano apie muziką ar dainavimą. Tačiau visi trys vienas kitą gerai papildome. Esame skirtingi, kiekvienas galime vertinti per savo prizmę.

Projekte mums niekas neaiškina, ką sakyti. „Du balsai – viena širdis“ jaučiamės kaip namuose. Per kažkurią transliaciją sakiau, kad atėję darome viską, ką norime. Šeimas pasitinkame su gera nuotaika. Mums optimizmo tikrai netrūksta, todėl sveikiname M. Stonkų prisijungus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.