Naujienų srautas

Tavo LRT2018.10.25 10:54

Europos vicečempionas D. Sodaitis: po avarijos teliko du keliai – gailėtis arba gyventi toliau

LRT.lt 2018.10.25 10:54

„Savo pavyzdžiu noriu įkvėpti ne tik tuos, kurie susidūrė su sunkiais išbandymais, bet ir tuos, kurie galbūt šiaip nuleido rankas, nes mano, kad jiems nesiseka. Aš esu gyvas įrodymas, kad, labai norėdami, visko galime pasiekti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ sako Europos vicečempionas Danas Sodaitis. Jo teigimu, po avarijos tebuvo du keliai – pasinerti į liūdesį arba gyventi toliau. Jis pasirinko antrąjį variantą.

„Supratau, kad yra du keliai: pasinerti į liūdesį ir gailėti savęs arba gyventi toliau. Aš norėjau gyventi!“ – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino parasportininkas, Europos vicečempionas Danas Sodaitis, pasakodamas apie įvykį, kuris kruopščiai susikurtą gyvenimą per vieną akimirką sudaužė į šipulius.

Tai įvyko priešų penkerius metus. Tuomet 24-erių vyras mokėsi Lietuvos karo akademijoje, draugavo su mergina ir svajojo gyvenimą paskirti tarnavimui savo šaliai. Vis dėlto ilgainiui kasdienybę apkartino rutina, nuo kurios gelbėdamasis Danas sėdo ant motociklo. Greitis jaunuolio gyvenimui suteikė spalvų ir adrenalino, kurių jam taip trūko. Tačiau viena klaida viską apvertė aukštyn kojomis.

Kartą važiuodamas motociklu D. Sodaitis pamiršo atsargumą ir pateko į avariją. Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir baigėsi laimingai – nors prarado sąmonę, lūžo abi rankos, bet sunkesnių sužeidimų pavyko išvengti. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad dėl gydytojų klaidos dešinės rankos Danas nebevaldys. Teko atsisveikinti su karininko karjera ir mokytis gyventi iš naujo. Sunku būdavo ne tik išeiti į gatvę, bet net ir nusiprausti ar apsirengti.

Visgi likimo mestas išbandymas vyro nesugniuždė. Šiandien D. Sodaitis – ne tik Europos medalininkas, bet ir paklausus fotografas. „Savo pavyzdžiu noriu įkvėpti ne tik tuos, kurie susidūrė su sunkiais išbandymais, bet ir tuos, kurie galbūt šiaip nuleido rankas, nes mano, kad jiems nesiseka. Aš esu gyvas įrodymas, kad, labai norėdami, visko galime pasiekti“, – šypsojosi jis.

Jautrus pasakojimas apie Dano Sodaičio kelią į laimę ir sėkmę – jau šį vakarą 19:30 val. LRT laidoje „Gyvenimas”. Vedėjas Edvardas Žičkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą