Tavo LRT

2018.10.23 13:59

Lietuvių emigracijos istorija: apie verslininkus, nebaigusius mokyklos, kuriems sekasi

LRT.lt 2018.10.23 13:59

LRT TELEVIZIJOS laidos „(Ne)emigrantai“ herojai – Alina ir Tomas Kierai – Škotijos sostinėje Edinburge gyvena jau 14 metų ir su savo trimis vaikais atrodo tobula šeima: gražūs namai, nuosavas verslas, sveikas gyvenimo būdas. Tačiau mažai kas žino, kad abu jie – nebaigę vidurinės mokyklos. Alina vidurinę metė aštuntoje klasėje, o Tomas vos baigė devynias. Sunkią emigracijos pradžią ir daugybę negandų ištvėrę, dabar jie sako išgyvenantys momentą, kai nėra dėl ko gėdytis.  

Ir Tomas, ir Alina buvo tikri, kad ateityje jų nieko gero nelaukia. Nesugebėjęs pabaigti aštuntos klasės, Tomas net persikraustė gyventi pas močiutę ir ten šiaip ne taip sugebėjo pabaigti devynias klases, o tada grįžo atgal į Vilnių. Dabar prekybos internete verslą turintis vyras sako, kad buvo susidėjęs su bloga kompanija, ir tai lėmė, jog mokytis išvis neturėjo ūpo. Priežastis, kodėl mokyklos nebaigė pirmūne buvusi Alina, buvo kitokia.

„Mokykloje aš susidūriau su patyčiomis. Kai man sakydavo, kad tu nieko verta, tu nieko nepadarysi ir tu iš viso nurašytas vaikas – aš tuo patikėjau“, – šio antradienio laidoje sakys Alina.

Laidos stop kadras

Skaudžiausia, kad taip su ja elgėsi mokykloje dirbę mokytojai. Kodėl iš jos tyčiojosi, Alina ir šiandien nelabai supranta. Kai kurių mokytojų ji jautėsi žeminama, tačiau dar žiauriau elgėsi moksleiviai iš vyresnių klasių. Alina pasakė mamai, kad į mokyklą nebegrįš, o skausmą ir pyktį nepilnametė mergina pradėjo skandinti alkoholyje.

Dabar Alina ir Tomas – laimingi verslininkai, tačiau kažkada – žmonės be cento kišenėje, turintys pinigų tik būtiniausiems daiktams. Visgi Kierų šeima tikina, kad nieko negavo lengvai. Dabar, kai vaikai paaugę, o internetinės prekybos verslas veikia puikiai, porelė bando atsigriebti ir, kada tik gali, mokosi.

Laidos stop kadras

Alina su Tomu sako, kad kiekvienas žmogus gali pasiekti visko, nesvarbu, kiek klasių baigė. Itin atvira ir įkvepianti lietuvių istorija atsinaujinusioje laidoje „(Ne)emigrantai“ – šį antradienio vakarą, 19:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.