Tavo LRT

2018.10.18 14:00

R. Miliūtė: mokyklos laikais buvau pankė

LRT.lt 2018.10.18 14:00

„Kretingoje, kaip ir Vilniuje, beje, buvo pankai, montanos. Tai aš buvau pankė“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ sako žurnalistė Rita Miliūtė. Anot jos, iš namų išeidavo apsirengusi tvarkingai, o pas draugę drabužius pasikeisdavo ir atrodydavo taip, kaip dera tikram pankui.

„Aš atsimenu tą pirmąjį bučinį, kai stovėjau ir man tikrai sukosi galva. Aš supratau, kas yra meilė“, – paauglystės prisiminimais LRT TELEVIZIJOS dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną” dalysis žurnalistė Rita Miliūtė. Jau šį vakarą žinoma žurnalistė pasakos apie aplinką, kurioje augo, mokyklos laikų išdaigas ir paauglišką maištą, kartais iš kantrybės vedusį tėvus: „Jie nebuvo labai laimingi, bet juk turbūt suprato, kad visi vaikai kada nors užauga.“

E. Genio/LRT nuotr.

Šiandien R. Miliūtė rankose gniaužia pažymių knygelę, kurioje puikuojasi tokios ir panašios pastabos: „Ritutė skaitė per pamoką. Pasirūpinkite, kad skaitytų laiku.” Žurnalistė priduria, jog vėliau atsirado ir rimtesnių pastabų: „Pabėgo iš pamokų, pavėlavo arba kodėl nepasakė tėvam, kad vyks tėvų susirinkimas. Na kodėl nepasakė – kad neateitų, juk dėl to ir nesakai tėvam, kad tėvų susirinkimas. Vėliau tai tapo mažesne problema, nes brolis išmokė mane, kaip reikia padirbti tėvų parašą“, – juokėsi LRT aktualijų laidų vedėja.

Apie maištingą paauglystę Rita pasakoja: „Aš nebuvau lengvas vaikas, mes niekada namie labai nesibardavome, nesipykdavome ir durimis netrankydavome, aš tiesiog užsidarydavau savo kambaryje, apsikraudavau knygomis ir pasakydavau, kad man labai reikia kažką perskaityti.”

E. Genio/LRT nuotr.

Tačiau didžiausi pykčiai šeimoje kilo tuomet, kai paauglė nusprendė keisti aprangos stilių: „Labiausiai, turbūt, konfliktuodavome dėl aprangos. Kretingoje, kaip ir Vilniuje, beje, buvo pankai, buvo montanos. Tai aš buvau pankė. Įsivaizduokite mane su tėvo švarku maždaug šešiais dydžiais per dideliu, rankovės atraitytos. Mano ausys tada buvo nepradurtos, bet kažkaip mes sugebėdavom iš sąvaržėlės pasidaryti lankelį, ant tos sąvaržėlės prisiriši kokią nors plunksną ir jau čia buvo mūsų savos kūrybos bižuterija, – pasakojo žurnalistė. – Bet pasipykdavome ir rasdavome sprendimų: iš namų išeini vienaip, pareini taip pat kaip išeini, bet tame tarpe nuo išėjimo iki parėjimo tu susitvarkai pas draugę taip, kaip tau reikia atrodyti. Kaip turi atrodyti pankas.”

Maištingas charakteris atvedė R. Miliūtę iki žurnalisto profesijos. Užsidegimas ir noras kovoti už tiesą ją neišvengiamai atveda prie politikų.

„Politikai kaip žmonės, na nepykit, dauguma yra visiškai neįdomūs. Bet kadangi jų darbas yra tas, kurį jie dirba, o mano – tas, kurį aš dirbu, tai gyvenimas mus neišvengiamai suvedė. Ir aš neuždavinėju klausimų, kurie rūpi man asmeniškai – aš uždavinėju tuos klausimus, kuriuos, man atrodo, turėtų užduoti rinkėjai, jeigu jie galėtų prieiti prie politikų. O kadangi jie nebūtinai dažnai gali prieiti prie tų žmonių, tai aš įsivaizduoju, kad aš spaudžiu viuomenės vardu, o jau kaip ten kam patinka, tai jau čia skonio reikalas”, – aiškina žinoma žurnalistė.

E. Genio/LRT nuotr.

Apie gyvenimiškas pamokas, iš kurių nepabėgsi, brangius prisiminimus, džiaugsmus ir baimes dėl ateities pasakos Rita Miliūtė ir dar du 1968-ųjų gegužės 27-osios vaikai – jau šį vakarą dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ per LRT TELEVIZIJĄ, 21.30 val., iš karto po „Panoramos“.