Naujienų srautas

Tavo LRT2018.10.16 12:24

LRT korupcijos prevencijos programa įgijo pagreitį

LRT.lt 2018.10.16 12:24

Visuomeninis transliuotojas privalo skaidriai veikti ir naudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nes tik taip gali siekti visuomenės pasitikėjimo, sako LRT administracijos ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel. Jo teigimu, skaidrumą siekia užtikrinti informacijos, susijusios su finansais, viešaisiais pirkimais, konkursais, viešinimu.

LRT vykdo korupcijos prevencijos programą, kurios tikslas – didinti LRT skaidrumą ir taip įgyvendinti vieną iš naujosios LRT administracijos veiklos prioritetų. Per pastaruosius mėnesius jam buvo skiriamas didelis dėmesys.

„Visuomeninis transliuotojas privalo skaidriai veikti ir naudoti mokesčių mokėtojų lėšas, nes tik taip gali siekti visuomenės pasitikėjimo. Pradėjome nuo įvairios administracinės informacijos, susijusios su finansais, viešaisiais pirkimais, konkursais ir pan., viešinimo. Pasitvirtinome naujas skaidrumą didinančias viešųjų pirkimų taisykles“, – sako LRT administracijos ir veiklos vystymo departamento vadovas T. Rytel.

Korupcijos prevencijos programoje skatinami dalyvauti visi darbuotojai. „Kviečiame juos būti pilietiškais ir pranešti apie pastebėtus piktnaudžiavimo atvejus. Taip pat organizuojame mokymus darbuotojams, pavyzdžiui, neseniai pasikvietėme išorės ekspertą darbuotojams pristatyti tarptautinę praktiką korupcijos prevencijos srityje“, – pasakoja T. Rytel.

Pasak LRT administracijos ir veiklos vystymo vadovo, pradėta įgyvendinti korupcijos prevencijos procedūra, kuri apima tokius galimus piktnaudžiavimo atvejus, kaip interesų konfliktas, piktnaudžiavimas pareigomis, kyšininkavimas, prekyba poveikiu, dovanos, parama, darbuotojų atranka. „Priimami darbuotojai turės pasirašyti deklaraciją, patvirtinančią, kad LRT nedirba giminaičiai. Tokiu būdu užkardysime galimus nepotizmo atvejus“, – įsitikinęs T. Rytel.

Viena iš svarbių korupcijos prevencijos priemonių – internetinė platforma, kurioje darbuotojai raginami pranešti apie galimus piktnaudžiavimo ar korupcijos požymių turinčius atvejus. Pastebėjus LRT darbuotojus netinkamai atliekant savo tarnybines pareigas ar jomis piktnaudžiaujant, darbiniuose santykiuose siekiant sau asmeninės naudos, viršijant suteiktus įgaliojimus, savinantis ar švaistant LRT turtą, atskleidžiant tarnybines ar komercines paslaptis, atliekant kyšininkavimo ar papirkimo požymių turinčius veiksmus, apie tai pranešti galima el. paštu pranesk@lrt.lt. Pranešimas gali būti anonimiškas.

„Turime atsakingą asmenį, kuris spręs visus su tokiais pranešimais susijusius klausimus, o jei piktnaudžiavimo apimtys didelės – galės kreiptis į kitas institucijas ir perduoti reikiamą informaciją”, – aiškina T. Rytel.

Plačiau: https://www.lrt.lt/apie-lrt/lrt/korupcijos-prevencija

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi