Tavo LRT

2018.10.12 14:41

G. Oganauskas: LRT ir prodiuserių susitikimas rodo abipusio dialogo poreikį

Penktadienio rytą LRT vyko prodiuserių pusryčiai – į renginį susirinko žymiausi šalies kūrėjai. LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas G. Oganauskas tikino, kad gausu dalyvaujančių žmonių būrys įrodo, jog tiek LRT, tiek prodiuseriai siekia bendradarbiauti.

„90 proc. žmonių, atstovaujančių visa tai, kas vyksta televizijos rinkoje, susirinko į šią salę. Tai, kaip aktyviai registravotės į susitikimą, liudija, kad abipusio dialogo poreikis tarp LRT ir kūrėjų iš tikrųjų yra. Šis renginys taps tradiciniu ir reguliariu. Jį rengsime kiekvieną rudenį ir pavasarį.

Tikimės, kad rinka pabendraus tarpusavyje ir visi gaus vienodą informaciją, matys mūsų kryptį, raidą, ką ruošiamės daryti ir kokie mūsų lūkesčiai. Taip pat svarbi prodiuserių nuomonė – ką galime gerinti, keisti“, – kalbėjo jis.

Anot G. Oganausko, kino kūrėjai neturėtų varžytis su televizijos kūrėjais: „Tikimės kino gamybą iškelti iš šio konkurso ir padaryti atskirą. Televizijos produkcijos mums reikia dabar, o kinas bus po metų ar dviejų.“

LRT – tai ne vien televizija, pabrėžia jis. Nuo šiol konkursuose lauks ir interneto platformai skirtų projektų.

„Turime tris medijas – televiziją, radiją ir internetą. Tai bandėme parodyti 100 valandų transliacijoje, kai visos trys platformos išėjo į viešumą ir bendravo tarpusavyje. Šio konkurso naujovė – interneto projektų kategorija.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Mes tikimės, kad jums kils minčių ir idėjų, ką būtų galima šiai kategorijai pasiūlyti. Kviečiu prodiuserius pagalvoti ir apie tokius projektus, kurie galėtų sujungti visas medijas. Šios idėjos mums būtų labai įdomios, nes sujungę televiziją, radiją ir internetą galime nemažai nuveikti“, – aiškino G. Oganauskas.

BNS nuotr.

Renginyje dalyvavęs prodiuseris Gediminas Jaunius džiaugėsi šia iniciatyva: „Iš tiesų toks susitikimas nuteikė labai maloniai. Tarpusavyje šnabždėjomės, kad visos Lietuvos televizijos industrijos niekas nebuvo išdrįsęs surinkti į vieną vietą. Matosi, kad skaidrumas egzistuoja. Tai mums suteikia įkvėpimo ir motyvacijos.

Prodiuseris pripažino, kad jau turi idėjų, tačiau kol kas jų niekam neišduos.

„Žinoma, sėdint kėdėje spurdėjau, nes jau turiu keletą minčių, o viena – stipri ir drąsi, bet žiūrėsime, nes tai ilgas kelias“, – tikino jis.

G. Jaunius žada idėjas siūlyti ne tik televizijai, siekia aprėpti ir kitas medijas: „Vienas dalykų, kuris mane įkvepia šioje naujoje strategijoje, tai galimybė bendradarbiauti su visomis medijomis. Esu to šalininkas ir tikiu, kad toks ėjimas – teisingas. Mūsų projektai, kuriuos įgyvendiname kitose vietose, taip pat multiplatformiai. Šiame žanre mes jaučiamės stiprūs ir jį išmanome.“

BNS nuotr.

Pasak atlikėjo Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, idėjas naujiems projektams jis svarsto 24 valandas per parą.

„Žinoma, toks mūsų darbas – tuo gyvename. Mums svarbus kitas žingsnis. Kai projektas vykdomas, pasidžiaugiame, bet galvojame ir apie tai, kuo vėl nustebinti žiūrovus. Kyla įvairiausių minčių, nes tai kūrybinis darbas – reikia palaikyti projektus, kurie populiarūs, juos atnaujinti, be to, svarbu kurti naujus. Tai smagiausia dalis“, – išdavė prodiuseris.

S. Urbonavčius-Samas žada nepamiršti interneto, o dėl radijo – svarsto: „Tikrai siūlysime idėjas internetui, nes tai neišvengiama. Gal šaus idėja ir radijui – mielai prisidėčiau.“

E. Blaževič/LRT nuotr.

Prodiuserė Aistė Stonytė pritarė, kad susitikimas nuteikė optimistiškai: „Idėjų turiu, tikrai žinome, kad dalyvausime konkurse. Dabar tik įsitikinome, kad televizija tikisi sulaukti tam tikrų projektų.“

Anot jos, šiandieniniame pasaulyje negalima kalbėti vien apie televiziją, nes tiek portalas, tiek socialinės medijos svarbios bet kuriam projektui.

„Turiu keletą idėjų. Dar nežinau, ar visus projektus pateiksime šį sezoną. Galbūt kitus pasilaikysime, nes para ne guminė. Galvojame apie multimedijos projektus – kaip išnaudoti portalą, radiją, televiziją“, – tikino prodiuserė.