Tavo LRT

2018.10.11 21:51

„Dienos temoje“ – R. Karbauskio pozicija apie LRT tyrimą

LRT.lt 2018.10.11 21:51

Seimas balsavo dėl LRT veiklą tyrusios komisijos išvadų ir nusprendė, kad išvadas toliau svarstys bene pusė Seimo komitetų. Apie išvadų svarstymą ketvirtadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ kalbėjo Seimo Kultūros komiteto vadovas Ramūnas Karbauskis.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis sakė kad, nors toks Seimo sprendimas buldozerį kiek pristabdė, jis važiuos toliau, nes nusiteikta ryžtingai.

Po pateikimo už išvadas balsavo 53, prieš – 37, susilaikė 8. Daugiausia iš balsavusiųjų už buvo „valstiečiai“, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų nariai. Dalis valdančiųjų „socialdarbiečių“ balsavo prieš arba susilaikė. Kaip buvo skelbę anksčiau, prieš balsavo opozicija – konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai. 

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė Seimo komisijos išvadose sako įžvelgianti nemažai tiesos, tačiau Seimo siūlymai, kaip keisti LRT valdymą, anot jos, niekaip nėra susiję su išvadomis.

Apie išvadas ir jų reikšmę „Dienos temoje“ kalbėjo R. Karbauskis, Konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius.