Tavo LRT

2018.10.27 09:37

G. Vaitkutė: projektas „Du balsai – viena širdis“ mūsų duetui teikia vien laimėjimus

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2018.10.27 09:37

Prieš tai choruose ir namuose dainavę brolis ir sesuo savo jėgas išbandys LRT TELEVIZIJOS projekte „Du balsai – viena širdis“. Anot G. Vaitkutės, pirmam pasirodymui jie pasirinko Nedos Malūnavičiūtės dainą.

– Kodėl nusprendėte dalyvauti projekte „Du balsai – viena širdis“?

– Mes nusprendėme dėl to, nes mano šeimoje yra daug muzikos. Mums paskambino iš televizijos ir pasiteiravo, ar norėtume dalyvauti. Klausiau brolio nuomonės, o jis nebuvo prieš – sakė, kad įdomu pabandyti.

Brolis turi kiek mažiau patirties televizijoje. Tad nusprendėme, kodėl gi nepabandžius? Galvojome, kad būtų puikus nuotykis. Man patinka muzikuoti su šeima ir mes tai darome pakankamai dažnai.

– Šeimų duetuose pasirodote kartu su broliu. Galbūt jau esate dainavę kartu?

– Kažkada brolis, sesuo ir aš pati dainavome tame pačiame chore. Be to, mes su broliu buvome ir to paties ansamblio nariai, dainavome kartu. Jis kelis kartus man padėjo koncertų metu – buvo pritariamasis vokalistas.

E. Genio/LRT nuotr.

– Dažnai sakoma, kad profesionalas scenoje jau nieko nebebijo. Ar dainuodama su šeimos nariu jaučiate virpulį, baimę?

– Labiausiai virpulį jaučiu už tą šeimos narį, su kuriuo dainuoju. Prieš pora metų Motinos dienos proga teko dainuoti su mama – pamenu, dėl jos labai jaudinausi. Ji nesupranta, kaip aš pakeliu tokią įtampą. Tačiau esu įpratusi prie scenos.

Tiems, kurie prie to nepratę, iš tiesų sunkiau. Kartais žmonės to neparodo, pavyzdžiui, mano brolis – stiprus, susikaupęs, geba valdyti jaudulį, bet tai nereiškia, kad aš nejaučiu nerimo širdimi ir už jį nesijaudinu. Buvo jaudulio dėl mūsų abiejų, nes dviese kaip tolygūs scenos partneriai nesame dainavę. Tačiau labiausiai jaudinausi dėl jo.

– Kaip sekasi dainuoti kartu, rengti pasirodymą? Ar nekyla ginčų?

– Ne. Šeimoje mes su broliu ir seserimi dainuojame dažnai. Aš sėdu prie fortepijono, pradedu groti, tada kūrinį atliekame keliais balsais ir sušokame į gražų tribalsį. Dainuojame iš jausmo. Tai mums – natūralu, esame pripratę muzikuoti drauge.

E. Genio/LRT nuotr.

– Ar scenoje sutariate taip pat, kaip ir namuose?

– Taip, negali būti jokių pykčių. Išsirenkame kūrinį, pažiūrime, kaip patogiau dainuoti, atkreipiame dėmesį į balso skambesį, tonaciją. Tikrai nėra ko ginčytis.

– Kokią dainą dovanosite žiūrovams? Pagal ką renkatės dainas?

– Atliksime N. Malūnavičiūtės dainą „Pasaka“. Šįkart galėjome rinktis bet ką. Pagalvojome, kad būtų smagu atlikti tokį kūrinį, kad galėtume ir pagroti. Be to, prisiminiau, kad kadaise šią dainą atlikau su N. Malūnavičiūte, tada mes taip pat grojome. Tad pasiūliau broliui, o jam ši idėja patiko.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kokiu tikslu atėjote į šį projektą?

– Tikslas – praleisti laiką taip, kad būtų smagu ir gera. O laimėjimai ar pralaimėjimai – kaip susiklostys, taip bus.

– Galbūt tarp kitų dainuojančių porų išgirdote stiprių balsų?

– Man šis projektas labai gražus, o poros – savitos ir įdomios. Negaliu pasakyti, kas lyderiai, bet yra labai daug gražių pasirodymų, kiekviena pora turi kažką išskirtinio ir ypatingo. Ir, žinoma, savo priežastį, kodėl jie čia atėjo.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kuo jums svarbi ši patirtis?

– Man ji svarbi, nes tai dar viena bendra idėja. Broliui – ir savęs išbandymas. Esame apie tai kalbėję – jam tai iššūkis. Man smagu, kad atsirado dar viena proga pabūti kartu ir nuveikti ką nors gražaus.

– Kaip suprantu, brolis nėra pratęs prie scenos?

– Brolis dabar dirba banke, jis atsakingas žmogus. Iš tiesų pats sako, kad gyvenime jam per mažai muzikos, tad kodėl gi nepadidinus jos „kiekio“ šio projekto metu. Tai daug laimėjimų viename – galime pabūti kartu, išbandyti ką nors naujo, turėti ir daugiau muzikos gyvenime. Džiugus projektas – į jį žiūrime kaip į progą pabendrauti scenoje.

Brolis ir sesuo laidoje „Du balsai – viena širdis“ pasirodys spalio 20 dieną 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt